Naga Markets

Bitcoin (BTC) stał się nowym złotem dla pokolenia milenialsów, uważa Jeremy Siegel. Profesor finansów z Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii ostrzegał przed rosnącą inflacją i podwyżkami stóp procentowych przez Fed wielokrotnie większymi niż obecnie oczekuje rynek. Kurs BTC/USD konsoliduje w poniedziałek nieco powyżej 47 000 USD.

Profesor finansów o bitcoinie (BTC) i inflacji

W wywiadzie dla CNBC profesor finansów Jeremy Siegel podzielił się swoimi prognozami dla różnych rynków, na które jego zdaniem inwestorzy powinni mieć ekspozycję w tym roku. Siegel jest emerytowanym profesorem finansów z Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii. Jego badania koncentrują się na demografii, rynkach finansowych, długoterminowych zwrotach z aktywów i makroekonomii. Zapytany o złoto i towary jako inwestycje w przyszłość, stwierdził:Złoto w tym roku rozczarowało. Młode pokolenie traktuje bitcoina jako substytut żółtego metalu. Spójrzmy prawdzie w oczy, myślę, że bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją w umysłach wielu młodszych inwestorów zastąpił złoto. Cyfrowe monety to nowe złoto dla milenialsów.

Profesor Siegel uważa również, że inwestorzy powinni mieć ekspozycję na towary, co, jak powiedział, można zrobić, inwestując na rynkach wschodzących, które są wrażliwe na zmiany cen towarów. Następnie profesor finansów przystąpił do dyskusji na temat inflacji, o którą wielokrotnie wyrażał obawy.

Mówię to od dawna. Od półtora roku ostrzegam przed inflacją. Fed i władze fiskalne przesadziły ze stymulacją, zwłaszcza Fed w kwestii płynności. Fed będzie musiał dokonywać podwyżek wielokrotnie więcej niż oczekuje rynek – podsumował.

Interior capital

Bitcoin (BTC) konsoliduje powyżej 47 000 USD na początku tygodnia

Notowania BTC/USD konsolidują w poniedziałek w okolicach 47 300 USD. Kurs stabilizuje się po spadku pod koniec 2021 roku w okolice 46 000 USD. Główne wsparcie stanowi poziom 42 000 USD, a jego przebicie może doprowadzić do kolejnej silnej fali wyprzedaży. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej oporu 53 000 USD będzie oznaczało koniec korekty spadkowej.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw xtb | cyfrowy polsat kurs akcji | cena akcji pkobp | notowania nasdaq 100 | najwyższy kurs dolara | giełda pgnig | kurs rubla |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here