Naga MarketsBitcoinMichael Saylor z MicroStrategy przewiduje, że większość inwestorów porzuci złoto w nadchodzących latach i to na rzecz bitcoina. Jego zdaniem żółty metal straci na blasku.

  • Saylor twierdzi, że BTC będzie zastępowało w nadchodzących latach złoto.
  • Jak twierdzi, dziś sprawnie działają te firmy, które korzystają z szans, jakie daje BTC.

Bitcoin vs. złoto

W wywiadzie z Andrew Hendersonem z Nomad Capitalist, dyrektor generalny MicroStrategy stwierdził, że rynek złota o wartości 10 bilionów USD zostanie zdziesiątkowany, ponieważ duzi inwestorzy zaczną przechowywać swoje bogactwo w BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Saylor ostrzega inwestorów, aby nie byli tymi, którzy zgaszą światło na rynku metali szlachetnych.

– Złoto to martwy pieniądz. Sprzedaj swoje złoto, kup bitcoiny, ponieważ inni ludzie będą sprzedawać swoje złoto, a jeśli zaczekasz, aż zostaniesz wyprzedzony przez wszystkie fundusze hedgingowe, kiedy wyrzucą swoje złoto, zostaniesz ostatnią osobą [na rynku]. Myślę, że złoto jest demonetyzowane – powiedział. – Obecnie w złocie znajduje się energia pieniężna warta 10 bilionów USD. Ostatecznie tylko banki centralne będą chciały utrzymać [złoto]. Każdy prywatny racjonalny inwestor wyjdzie z tego i przejdzie na bitcoina – dodał.

Po co nam złoto?

Dalej tłumaczył, po co ludzie kupowali wcześniej kruszec.

– Ludzie trzymali złoto w czasie niepokoi politycznych. (…) Trzymają złoto jako zabezpieczenie przed drukowaniem pieniędzy. W tym roku mamy tego dużo. Dlaczego więc złoto nie potroiło wartości? Przyjrzyj się każdej klasie aktywów z ostatnich sześciu miesięcy. Spójrz na złoto, spójrz na NASDAQ, spójrz na S&P, spójrz na obligacje. (…) Co teraz najlepiej działa? Bitcoin. Jest trzykrotnie lub czterokrotnie [droższy] – dodał.

Aby wzmocnić swoją argumentację, dyrektor generalny MicroStrategy porównuje sukces firm, które wykorzystują bitcoina, i tych, które tego nie robią.

– Square działa, ponieważ Square jest podłączony do sieci bitcoina. Square umożliwia kupowanie bitcoinów w aplikacji mobilnej. PayPal działa, ponieważ PayPal jest podłączony do BTC. GrayScale działa, ponieważ podłączyli swój fundusz inwestycyjny do BTC. Rzeczy, które podłączają się do tej cyfrowej sieci monetarnej, działają. Rzeczy, które idą w parze z tradycyjnymi walutami – euro i dolarami – rozdrabniają – tłumaczył.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gielda | złotówka online | euro dolar wykres | jakie akcje kupić 2020 | wartość dolara | cena złotówki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here