Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Nieudana reforma krajowego systemu zdrowia, nowe sankcje wobec Rosji, opóźnienia w reformie podatkowej, napięcia wokół Korei Północnej, toczące się śledztwo w Białym Domu… ale gdzie jest Prezydent?


Na wakacjach… gra w golfa…

Te artykuły również Cię zainteresują
Trump uwielbiał wypominać Barackowi Obamie każdorazowe uderzenie w piłeczkę, nie powinno dziwić go zainteresowanie mediów jego czasem wolnym. Tymczasem rynki bez Trumpa mają się świetnie. Dow Jones przełamał kolejny rekord wszechczasów i w piątek byliśmy świadkami ósmej z rzędu sesji wzrostowej. Indeks dolara tymczasem kontynuuje spadki po piątkowej przerwie na korektę:

Tymczasem przedstawiciele krajów OPEC ponownie spotkają się by przedyskutować obecną sytuację na rynku. Podczas ostatniego posiedzenia inwestorzy zaskoczeni byli otwartymi zapowiedziami kolejnych interwencji jeśli cena ropy nadal nie będzie podążała w kierunku założonym przez OPEC.

Doniesienia prasowe dotyczącego dzisiejszego spotkania wskazują na to, że jego agenda nie różni się od agendy ostatniego posiedzenia. Wielu analityków wskazuje jednak na możliwość zmuszenia Nigerii i Libii do ograniczenia wydobycia. Rano cena ropy zauważalnie spadała. Czy dzisiejsze posiedzenie zmieni nastawienie rynku do czarnego złota?

Handluj społecznościowo – również na ropie

Choć fundamenty są niemal te same, sytuacja techniczna na wykresie jest zupełnie inna. W trakcie ostatniego posiedzenia cena baryłki ropy była relatywnie niska. Dziś, ropa kosztuje mniej więcej tyle ile powinna. Lub przynajmniej do tych cen przyzwyczaił nas rynek. 

Niebieska linia na wykresie to średnia z ostatnich 200 sesji. Żółta linia natomiast reprezentuje silny opór, budowany przez większość tego roku. Nie możemy również zapomnieć o poziomie 50 USD za baryłkę, który również oddziałuje psychologicznie na uczestników rynku. Ruch w górę o $2 będzie oznaczał przebicie wszystkich trzech czynników oporu. Ruch w dół o tę samą wartość będzie oznaczał, że rynek wciąż nie jest zbyt silny by kontynuować wzrosty.

Bitcash czy Bitkatastrofa?

Środki, które pojawiły się znikąd i były odpowiedzialne za drastyczny wzrost wartości Bitcash obecnie zdają się zasilać Bitcoina. Wartość Bitcash spadła dzisiejszego poranka z szczytu na poziomie 12 mld USD do okolic 4 mld USD. 

W tym samym czasie kapitalizacja rynkowa Bitcoina wzrosła z 44 mld USD do ponad 53 mld USD. 

Bitcash miał zastąpić BTC, ale najwyraźniej nie uzyskał poparcia ani górników, ani społeczności. Ten fork przyszedł znikąd i rozpalił dyskusję nad skalowalnością Bitcoina. Ta wciąż trwa jednak wydaje się, że konsensus już się kształtuje. SegWit już niemal na pewno zostanie zaimplementowany, a górnicy wykazują niezwykłe wsparcie dla SegWit2x. Za kilka miesięcy znów będziemy świadkami forka, tym razem ku radości całej społeczności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here