Naga MarketsObchody amerykańskiego święta niepodległości, które przypadają na 4 lipca, są niezwykle łaskawe dla notowań Bitcoina. Wiele wskazuje na to, że również w tym roku BTC może zakończyć dzień po wzrostowej stronie rynku, co byłoby piątym tego typu przypadkiem z rzędu. W tym celu niezbędne będzie jednak przebicie okrągłego poziomu 12 tysięcy dolarów, który po środowej aprecjacji blokuje cenę najstarszej z kryptowalut.


Bitcoin zyskiwał w Dzień Niepodległości średnio 2%

Od czterech lat, czyli od 2015 roku, średnie wzrosty kursu BTC w dniu 4 lipca wynosiły niespełna 2%. Najsilniejsza aprecjacja przypadła na 2016 rok, kiedy Bitcoin zarabiał ponad 3%. Poniżej procentowe wzrosty wartości ceny według danych z luksemburskiej giełdy Bitstamp:

  • 4 lipca 2018: +1,17%
  • 4 lipca 2017: +1,79%
  • 4 lipca 2016: +3,35%
  • 4 lipca 2015: +1,67%

Bitcoin ma szansę na piąty rok wzrostów z rzędu w Dzień Niepodległości, w tym celu musiałby jednak pokonać istotną strefę oporu na wysokości okrągłego poziomu 12 tys. USD. O godzinie 14:15 na giełdzie Bitstamp kurs BTC/USD osuwa się około 1%, poruszając zaledwie kilkadziesiąt dolarów poniżej istotnego oporu:

Bitcoin walczy z poziomem 12 tys. USD. Kurs BTC/USD D1
Bitcoin walczy z poziomem 12 tys. USD. Kurs BTC/USD D1

Bitcoin, FOMO i 4 lipca 2019

Chociaż w momencie publikacji artykułu Bitcoin traci do dolara, to najnowszy raport portalu analitycznego SFOX sugeruje, że BTC ma szansę na wzrosty w trakcie czwartkowej sesji. We wpisie na blogu datowanym na 3 lipca 2019 roku, SFOX analizuje widoczny wpływ dni świątecznych na krypto-hossę, twierdząc, że wydają się one wywoływać efekt FOMO – obawę przed pominięciem / przegapieniem.

„W czasach, gdy rynek radzi sobie dobrze lub widoczna jest poprawa, dni świąteczne mają potencjał, by zwiększyć zainteresowanie detalistów zakupem Bitcoinów i innych kryptowalut. To zachowanie, niemal z definicji, to tzw. FOMO: kupowanie aktywów, ponieważ widzi się tendencję wzrostową i chce się z niej czerpać zyski”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here