Naga MarketsSpadki na rynku akcji zapowiedziane przez kryptowaluty? Wywiad z Albertem „Longterm” RokickimWysokie odczyty inflacyjne zachęcają kolejne grupy społeczne do lokowania swoich środków w nieruchomości, akcje, czy też kryptowaluty. Jak wskazuje gość Comparic24, Albert „Longterm” Rokicki, nabywanie m.in. bitcoina przez nowe (i znane) osoby może sugerować zbliżające się załamanie, jak miało to miejsce w 2017. A to z kolei może być prekursorem późniejszych przecen również na rynku akcyjnym.Rynek kryptowalut ostrzega giełdę?

– Ja rynek krypto, w szczególności bitcoina, traktuje jako taki wskaźnik wyprzedzający tego, co może się później wydarzyć na szeroko rozumianym rynku finansowym, szczególnie na rynku akcji, bo zresztą tak było w przeszłości. Pamiętny krach na bitcoinie w grudniu 2017 roku to było preludium potem problemów na giełdzie akcji. U nas w styczniu był szczyt, był peak hossy.

W Stanach Zjednoczonych zaczęły się też problemy związane z wojnami Trumpa i podwyżkami stóp, które uparcie Jerome Powell stosował. Może to nie była bessa w Ameryce, ale jednak męczący boczniak zakończony paniką w grudniu 2018, więc giełda miała też wtedy problemy. – wskazuje Albert „Longterm” Rokicki.

– Obecnie to załamanie jest takim drugim, wtórnym załamaniem, po tym, które nastąpiło w maju. Ten krach wstępny zbiegł się z takimi wydarzeniami jak Tesla, która kupiła bitcoina. Z takimi mega medialnymi symptomami przegrzania. Teraz wyobraź sobie, że Reese Witherspoon, która de facto jest najbogatszą aktorką, zaczęła swoją przygodę z Ethereum. Kika dni temu ogłosiła to na Twiterze, a kilka dni wcześniej Stephen Curry (wybitny zawodnik NBA, koszykarz zawodowy Golden State Warriors) kupił Bitcoina po raz pierwszy, więc wiesz, ponownie były sygnały ostrzegawcze. – dodaje także.

Jak słyszymy na Comparic24, na chwilę obecną ciężko jest jednoznacznie wskazać, że powtórzy się scenariusz z 2017. Może równie dobrze okazać się, że jest to jedynie zwyczajna korekta w drodze na północ, niemniej może być to sygnał ostrzegający, w przypadku wyrobienia trwałego trendu spadkowego na rynku krypto.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

Zagrożenia rynku akcji

– Według mnie rynek amerykański jest drogi i jest napompowany troszeczkę sztucznie. Bo i bezprecedensowa pomoc FED-u, tam się drukowało mnóstwo pieniędzy i uważam, że w chwili obecnej taka pomoc, te 120 miliardów miesięcznie jest nieuzasadniona już. I te czeki, które administracja Bidena wysłała do obywateli, to się kończy jakoś na dniach, ta gra pod odrobienie strach z covida też już się kończy powoli, bo pewnie wskaźniki już wskazują na ochłodzenie. – przedstawia Albert „Longterm” Rokicki.

Wysokie odczyty inflacyjne sprawiają, że w końcu władze monetarne w Stanach Zjednoczonych będą musiały powziąć kroki w celu jej przeciwdziałania, chociażby poprzez zakończenie programu skupu aktywów. Jednocześnie inflacja zachęca zwykłych ludzi do inwestowania w cokolwiek, a jak podkreśla gość Comparic24, w przeszłości duże napływy ulicy najczęściej oznaczały korektę.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres roczny | dino kurs | datawalk kurs | take profit | lotos akcję | długoterminowa prognoza kursu dolara | pzu giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here