Naga Marketsrollercoaster do góry nogamiGłośny krytyk bitcoina i wybitny ekonomista z Johns Hopkins University Steve Hanke po raz kolejny postanowił potępić flagową krypto walutę. Ponownie stwierdził on bowiem, że bitcoin jest wysoce spekulacyjnym aktywem, ostrzegając przed nim społeczność swoich obserwatorów. Dodał również, że cena BTC zawsze oferuje inwestorom i traderom przejażdżkę na rollercoasterze.

Bitcoin jest aktywem spekulacyjnym 

Steve Hanke będący znanym amerykańskim ekonomistą specjalizującym się w polityce monetarnej wierzy w uniwersalne prawo wskazujące na to, że aktywa oraz idee rozwijające się w spektakularnie szybkim tempie, muszą w końcu upaść. W jego opinii bitcoin idealnie pasuje do tego „obrazka”. Ekonomista ten zwrócił szczególną uwagę na niestabilność cenową najstarszej kryptowaluty, a także jej wysoce spekulacyjny charakter. Nie jest to jednak jego pierwszy krytyczny komentarz wymierzony w stronę BTC.Prognozuje on, iż po tak gigantycznym wzroście, jakiego doświadczał kurs BTC od ubiegłego roku, jego wartość zacznie mocno spadać.

W jego ocenie, oferuje inwestorom i traderom przejażdżkę na rollercoasterze. W związku z tym, zaleca on, aby przed wejściem na ten rynek „zapiąć pasy”.

 

invest

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż już wcześniej krytykował on BTC wskazują, że wartość fundamentalna najstarszej z walut wirtualnych wynosi zero. Wówczas twierdził również, że BTC jest zmienny, brakuje mu sporej pewności i jest podatny na oszustwa.

Odnosząc się zaś do obecnego wzrostu notowań bitcoina wskazał, że „co idzie w górę, musi później spaść”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | giełda stalprodukt | notowania nasdaq na żywo | długoterminowa prognoza kursu dolara | datawalk akcje notowania | index dow jones | orlen akcje | ciech giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRządy napędzą hossę na rynkach akcji i kryptowalut – uważa Raoul Pal
Następny artykułCena ropy Brent po 100 dolarów? Analiza techniczna notowań surowca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here