Naga MarketsBitcoin zanotował w nocy korektę o ponad 5%, Ethereum o 10% Cena Bitcoina załamała się o ponad 5% wczesnym piątkowym rankiem, po tym jak w czwartek po raz pierwszy notowana była powyżej 40 tys. dol. Od tamtego czasu kurs najpopularniejszej kryptowaluty odzyskał już część tej zniżki. Potaniały także inne kryptowaluty: stosunkowo większą przecenę zaliczył m.in. Ethereum.

  • Od początku tego roku, w zaledwie 8 dni, Bitcoin podrożał o około 33%
  • W ciągu całego 2020 roku kurs BTC zyskał 304%
  • Już na początku grudnia Bitcoin przebił maksima z 2017 roku

Bitcoin runął o 5%, ale odzyskał większość strat

Kurs Bitcoina w czwartek wieczorem gwałtownie zanurkował do 36338 dol. za jednego coina, by potem odbudować te straty i ponownie dobić do 40 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zanotował w nocy korektę o ponad 5%, Ethereum o 10%
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jednak kilkugodzinna przecena w nocy z czwartku na piątek ponownie sprowadziła w dół notowania BTC do 36618 tys. dol., które w piątek rano wybił ponownie do okolic 39 tys. dol.

Nagłe spadki, analogiczne szczególnie do tych, które mogliśmy zaobserwować w czwartek wieczorem mogą być zapowiedzią korekty, której widmo czyha nad inwestorami kryptowalutowymi od dobrych kilku tygodni. Nagły przejaw przewagi strony podażowej, która w ciągu kilkudziesięciu minut spycha kurs na południe o ponad 5%, świadczy o olbrzymich zleceniach sprzedażowych dokonywanych w tym samym momencie jako realizacja zysków przez dużych inwestorów.

Plus500

Osiągnięcie poziomu 20 tys. dol. oznacza także, że wcześniejsze maksima wszechczasów z końcówki 2017 roku zostały przebite ponad dwukrotnie. Natomiast spoglądając na załamanie kursu BTC/USD z marca 2020 roku, gdy potaniał on do nawet 3800 dol., aprecjonował on do obecnej chwili już ponad 10-krotnie.

Przecena na Bitcoinie wystąpiła w tym samym czasie co na Ethereum, którego notowania załamały się o około 10% do 1065 dol., jednak do tego momentu powróciły już do okolic 1200 dol.

Bitcoin zanotował w nocy korektę o ponad 5%, Ethereum o 10%
Notowania kursu ETH/USD. Źródło: tradingview.com

Naszą prognozę dotyczącą rynku kryptowalut w 2021 roku znajdą Państwo pod tym odnośnikiem (link).

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here