Naga MarketsBitcoin BTC coinCena Bitcoina wzrosła w styczniu 2020 roku o 2167 USD, co stanowiło dokładnie 30,26%. Było to największy miesięczny wzrost od maja 2019 roku, kiedy to cena BTC wzrosłą o 62,22% i najlepszy styczniowy rezultat od 2013 roku, kiedy cena BTC rosła w styczniu o 54,53%.


Wzrosty wracają na rynek kryptowalut

Zespół wewnętrznych ekspertów ds. badań w Kraken Intelligence opublikował raport o zmienności na rynku BTC za styczeń 2020 roku. Dane te potwierdzają, że wzrost powyżej 30% oznacza najlepszy początek roku od 2013 r.

Autorzy raportu zwracają również uwagę na wzrost miesięcznej korelacji cena BTC z cenami złota i ropy naftowej, co sugeruje, że konflikt irańsko-amerykański oraz wybuch epidemii koronawirusa COVID-19 wpłynęły na postrzeganie Bitcoina jako alternatywnej klasy aktywów w stosunku do tradycyjnych aktywów finansowych “obciążonych ryzykiem”.

– Spoglądając wstecz na rok 2011, styczniowa zmienność była o 38 punktów procentowych niższa od średniej miesięcznej wynoszącej 96%; jeśli luty podąży za trendem, możemy spodziewać się dalszej aprecjacji cen i mniejszej zmienności – czytamy w raporcie.

Styczeń potwierdził także, że portfele zawierające od 10 do 100 BTC znajdują się w fazie “akumulacji”, podczas gdy te z saldem 1000 – 10 000 BTC wychodzą z fazy “oczekiwania”.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że zmiany nastrojów i wzrost zainteresowania rynkiem kryptowalut w styczniu wskazują na potencjalną większą zmienność w nadchodzących tygodniach lub miesiącach:

– Jeśli historyczne trendy będą się utrzymywać, zmienność może powrócić w nadchodzących tygodniach i miesiącach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSA nakładają sankcje na rosyjskiego giganta. W tle konflikt w Wenezueli
Następny artykułFarmer z Missouri otrzyma 265 mln USD odszkodowania od firmy Bayer
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here