Naga MarketsBitcoin zamyka rekordowy miesiąc. Kurs BTC urósł w listopadzie o 6 tys. dol.Notowania bitcoina mają za sobą jeden z najważniejszych miesięcy w swojej dotychczasowej historii. W listopadzie 2020 roku kurs BTC zamykał się na najwyższych poziomach w historii (19 700 dol.), powyżej dotychczasowych historycznych maksimów z grudnia 2017 roku. Co więcej wartość cyfrowego aktywa zwiększała się o 43%, co daje nominalny rekord w zakresie niemal 6 tys. dol. Dla bitcoina powinna to być baza do dalszej, dynamicznej aprecjacji.

  • W przeciągu ostatniego miesiąca najwyższe stopy zwrotu notowały tokeny XRP oraz XLM. Na przestrzeni 30 dni pozwalały zarobić inwestorom 172% oraz 150%
  • W gronie 20 największych kryptowalut dwucyfowe stopy zwrotu generowała zdecydowana większość tokenów: Litecoin rósł o 62%, Ether zyskiwał 58%, a Bitcoin Cash ponad 20%.
  • Po stronie spadkowiczów (nieznacznych) w tym okresie znalazły się jedynie stablecoiny USD Coin oraz Tether

Bitcoin wygenerował 40% zysku dla inwestorów w przeciągu miesiąca

W momencie, gdy złoto spadało o ponad 5%, a amerykańska Wall Street traciła około 3%, bitcoin był jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji na przestrzeni listopada gwarantując stopę zwrotu przekraczającą 40%. Dla kursu BTC miniony miesiąc był niezwykle istotny zamykał się bowiem na najwyższych poziomach cenowych w historii, co może zapewnić ważną bazę do dalszej aprecjacji. Potwierdzeniem chęci dalszych wzrostów będzie niezaprzeczalnie pokonanie poziomu 20 tys. dol., który stanowi główny, psychologiczny opór.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zamykał listopad na najwyższych poziomach w historii. Źródło: Tradingview.com

W gronie 20 największych kryptowalut kurs BTC w minionym miesiącu generował siódmą najwyższą stopę zwrotu, a od początku roku pozwolił inwestorom zarobić około 170%.

Listopad rozpoczyna się od skromnej korekty i spadku o 1,3% we wtorek, jednak notowania nadal utrzymują się wyraźnie powyżej poziomu 19,5-19 tys. dol., a strefa powinna obecnie pełnić rolę istotnego wsparcia.

XRP oraz XLM liderami aprecjacji w listopadzie

Prawdziwymi gwiazdami wzrostów na przestrzeni listopada byli jednak konkurencji bitcoina, a przede wszystkim XRP (token sieci Ripple) oraz XLM (sieć Stellar), które generowały trzycyfrowe stopy zwrotu. XRP rósł o ponad 172%, a XLM umacniał się o ponad 154%. Na kolejnych pozycjach plasowały się między innymi LTC oraz ETH rosnące o około 60%. Ether od początku roku zwiększa swoją wartość o 300%, co jest jedną z najwyższych wartości w poniższym zestawieniu:

Stopy zwrotu na rynku kryptowalut w listopadzie. Źródło: Coinpaprika.com

XRP pod koniec listopada co prawda nieznacznie korygował, cały czas utrzymuje się jednak powyżej pułapu 0,6 dol., dzięki czemu jest najmocniejszy od września 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here