Naga MarketsBitcoin zamknął się nad 13 tys. dol. pierwszy raz od stycznia 2018. Kurs BTC nadal w górę?W trakcie sobotniej sesji, Bitcoin zamykał się nad poziomem 13 tysięcy dolarów, co było najwyższym domknięciem dnia handlowego od stycznia 2018 roku. Następnie w niedzielę testował poziom 13,3 tys. dolarów, pogłębiając tegoroczne maksima, a na początku nowego tygodnia utrzymuje się nad nowym, psychologicznym wsparciem. Kurs BTC na przestrzeni minionego tygodnia zyskiwał ponad 13%, co jest najsilniejszym umocnieniem od kwietnia, wpływając również na silną aprecjację rynku kryptowalut.

  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 400 miliardów dolarów, co jest najwyższym wynikiem od maja 2018 roku
  • Bitcoin wywołał silne wzrosty na rynku altcoinów: nad poziomem 400 dolarów znajduje się Ether, a liderem aprecjacji z minionego tygodnia był Litecoin, który zyskiwał ponad 23%
  • Warto jednocześnie zauważyć, że wyceniany w polskich złotówkach kurs BTC przekroczył granicę 50 tys. zł

Bitcoin z najwyższym zamknięciem od niemal dwóch lat. Co dalej z ceną BTC?

Ostatni raz Bitcoin zamykał sesję handlową nad poziomem 13 tysięcy dolarów dnia 15 stycznia 2018 roku. W trakcie zeszłorocznych wakacji kurs BTC ponownie chwilowo testował wspomniany poziom, jednak bykom nie udało się domknąć cen powyżej istotnego oporu.

W miniony weekend kurs BTC ostatecznie pokonał jednak poziom, a analitycy są przekonani, że wpływ na nagły przyrost zainteresowania Bitcoinem miała decyzja PayPala o udostępnieniu setkom milionów swoich użytkowników możliwości kupna i sprzedaży kilku największych kryptowalut. Eksperci zastanawiają się obecnie, czy Bitcoin podejdzie w okolice 14 tysięcy dolarów, co miałoby otworzyć drogę do dalszej i jeszcze silniejszej aprecjacji.

Bitcoin zamykał sobotnią sesję nad poziomem 13 tysięcy dolarów. Wykres tygodniowy BTC/USD. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin silniej rósł jednak głównie w pierwszej części tygodnia, co przełożyło się również na wyraźniejsze umocnienie innych kryptowalut. Ether (ETH) wybijał pozom 400 dolarów, a Litecoin (LTC) testował chwilowo poziom 60 dolarów. Jednocześnie druga z najstarszych kryptowalut gwarantowała w zakończonym tygodniu najwyższą stopę zwrotu, rosnąc o ponad 23%.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty warte najwięcej od pierwszej połowy 2018 roku

Pozytywny trend widoczny na Bitcoinie oraz na innych kryptowalutach spowodował, że łączna kapitalizacja ekosystemu cyfrowych aktywów pokonała w weekend pułap 400 miliardów dolarów, co jest najlepszym wynikiem od maja 2018 roku. BTC utrzymuje stabilny udział w łącznej wartości, który wynosi około 60%, Ether posiada 11% udziału, natomiast pomniejsze altcoiny ponad 21%.

Kapitalizacja rynku kryptowalut. Źródło: Coinpaprika.com

Jeżeli trend będzie się utrzymywał, wtedy wkrótce wartości rynku kryptowalutowego mogą zbliżyć się do tych obserwowanych niemal 2 lata temu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 z zaledwie 0,16% zyskiem. Odreagowanie na rynkach bazowych
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, EUR/AUD, EUR/JPY
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here