Naga MarketsBitcoinW zeszłym tygodniu miejsce miała ostatnia sesja handlowa miesiąca maja. W przypadku Bitcoina stare rynkowe porzekadło „sprzedaj akcje i jedź na wakacje” z całą pewnością się nie sprawdziło. Kurs BTC zyskiwał bowiem ponad 75% i odnotował jeden z najlepszych miesięcy w swojej historii. Ostatni raz tak silna aprecjacja w skali 30 dni miała miejsce w grudniu 2017 roku, kiedy najstarsza z kryptowalut testowała historyczne maksima. Więcej na ten temat w porannym programie Crypto Flash w Comparic24.tv.


Bitcoin po rekordowym miesiącu, obecnie wygrywa jednak konsolidacja BTC?

Zarówno wycena kontraktów terminowych BTC, jak i notowania na największych światowych giełdach, utrzymują się od końcówki maja w wyraźnej konsolidacji. Cena nie potrafi pokonać okrągłego pułapu 9 tysięcy dolarów, z drugiej utrzymywana jest w ryzach przez inny psychologiczny poziom, 8 tysięcy dolarów. W efekcie notowania konsolidują i zdaniem Tomasza Rozmusa z Tokeneo, taka sytuacja może utrzymywać się w kolejnych tygodniach.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Patrząc na wolumeny i układy [kontraktów terminowych BTC] istnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny powrócą poniżej pułapu 8,5 tysiąca dolarów, utrzymując się przez dłuższy okres w konsolidacji. Nie zalecałbym w tym momencie wpadania w nadmierne euforie zakupowe – rynki rzadko rosną jak ściany pionowe i w tym momencie naturalnym wydaje się spowolnienie tego ruchu lub nawet wyraźniejsza korekta” – mówił Rozmus w porannym programie Crypto Flash:

  • Bitcoin może pozostać na dłużej w ruchu bocznym
  • Chińczycy biorą kredyty na inwestycje w krypotwaluty
  • Bitcoin w swojej historii tracił tylko w 3 miesiącach
  • Bank oparty tylko o kryptowaluty powstaje w USA

To rónież może Cię zainteresować: Cena Bitcoina (BTC) spada o 1100 USD w ciagu zaledwie 5 godzin

Novogratz: Bitcoin będzie konsolidować, nie można jednak wykluczyć dalszej aprecjacji

Podobną opinię jeszcze w zeszłym tygodniu wyrażał Michael Novogratz, dyrektor generalny i założyciel Galaxy Digital. Jego zdaniem kurs BTC w następnych miesiącach może konsolidować pomiędzy przedziałem 7 i 10 tysięcy dolarów.

Jeśli się mylę to pod kątem dalszych wzrostów. Na rynku jest obecnie znowu ogrom ekscytacji wśród inwestorów i przekłada się to na solidne momentum cenowe, które może doprowadzić do dalszych wzrostów” – komentował Novogratz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here