Naga MarketsBitcoin zamiast kokainy. Czy Kolumbia wykorzysta energię z rzek do kopania BTC?Wysoko postawiony kolumbijski polityk zasugerował, aby kraj spojrzał na Salwador w poszukiwaniu inspiracji i również rozpoczął wydobywanie bitcoina (BTC) za pomocą energii odnawialnej, zamiast produkować kokainę.

Senator z Kolumbii chce kopać bitcoina tak samo jak Salwador

Gustavo Petro, lewicowy senator kolumbijski retweetował historię o prezydencie Salwadoru ogłaszającym, że kraj zaczął wydobywać BTC przy użyciu energii wulkanicznej i skomentował:– Co jeśli wybrzeże Pacyfiku wykorzystałoby swoje strome zbocza i rzeki zachodnich gór do produkcji energii i zastąpienia kokainy zasobami niezbędnymi do wydobywania kryptowalut?

Prezydent Bukele, który uczynił z bitcoina legalny środek płatniczy Salwadoru w zeszłym miesiącu, twierdzi, że naród Ameryki Środkowej będzie wydobywał BTC przy użyciu energii geotermalnej ze swoich wulkanów.

invest

Wydobycie BTC to proces wykorzystywania komputerów do weryfikacji transakcji na blockchainie i produkcji cyfrowego aktywa. Zużywa to jednak dużo energii, więc firmy wydobywcze szukają teraz tanich i alternatywnych źródeł odnawialnych w celu redukcji kosztów.

Petro, kandydat w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Kolumbii, dodał na Twitterze, że „wirtualna waluta to czysta informacja, a więc i energia”.

Kolumbia ma spory potencjał jeżeli chodzi o kopanie BTC, ponieważ około trzy czwarte jej produkcji energii elektrycznej pochodzi z elektrowni wodnych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoiny zamiast kokainy?

Kolumbia jest największym na świecie producentem kokainy, według ONZ, a wybrzeże Pacyfiku jest miejscem, gdzie uprawia się dużo koki – podstawowego składnika narkotyku.

Wybrzeże Pacyfiku jest również potencjalnym punktem zapalnym dla energii odnawialnej. Surowa geografia gór Andów i systemy rzeczne Kolumbii sprawiają, że jest ona idealnym miejscem do produkcji energii wodnej.

Duże projekty w tym rejonie stały się mało popularne ze względu na opór ekologów, którzy uważają je za szkodliwe dla lokalnych społeczności i ekosystemów.

Jehudi Castro Sierra, który doradza rządowi Kolumbii w sprawie technologii blockchain, komentował na Twitterze, że pomysł Petro jest „absurdalny”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | comarch kurs | kghm notowania | bitcoin informacje | akcje xtb | kursy kryptowalut prognozy | brokerzy stp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here