Naga MarketsBitcoin zamiast dolarów. MicroStrategy będzie płacił członkom zarządu w BTCFirma MicroStrategy ogłosiła w niedzielę, że jej zarząd będzie teraz otrzymywał premie w bitcoinie (BTC) zamiast w gotówce. Formularz 8-K złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ujawnił decyzję MicroStrategy o rezygnacji z premii gotówkowych i wykorzystaniu najstarszej kryptowaluty do wynagrodzenia osób zasiadających w zarządzie firmy.

  • MicroStrategy jest obecnie jednym z największych posiadaczy BTC wśród spółek notowanych na Wall Street
  • Firma na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy zgromadziła kilka miliardów dolarów w bitcoinie
  • W związku z tymi inwestycjami wycena ich akcji rosła w 2020 r. o 172% podążając za dynamicznym wzrostem ceny bitcoina

Bitcoin zastąpi dolara w wypłatach dla członków zarządu

W przyszłości dyrektorzy niebędący pracownikami firmy będą otrzymywać wszystkie opłaty za swoją służbę w zarządzie w bitcoinach zamiast w gotówce – napisano w oświadczeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
MicroStrategy uśrednia koszty dolarowe w BTC od końca 2020 roku, kupując regularnie mniejsze lub większe ilości kryptowaluty, gromadząc ostatecznie majątek w wysokości 4 miliardów dolarów BTC. W formularzu 8-K MicroStrategy wyraziło przekonanie, że bitcoin może funkcjonować jako niezawodny magazyn wartości i pochwaliło jego otwartą naturę.

– Zatwierdzając BTC jako formę wynagrodzenia za pracę Zarządu, Zarząd powołał się na swoje zaangażowanie w bitcoina, biorąc pod uwagę jego zdolność do pełnienia funkcji magazynu wartości, wspieranego przez solidną i publiczną architekturę open-source, niepowiązaną z państwową polityką monetarną – czytamy w raporcie.

Kwota premii wypłacanych członkom zarządu w dolarach  nie zmieni się w ramach nowego systemu. Zamiast tego, wartość dolara danej premii zostanie zamieniona na bitcoiny w momencie płatności i przesłana do portfela dyrektora. W zgłoszeniu rozwinięto:

– W ramach tego zmodyfikowanego projektu, kwota wynagrodzeń zarządu należnych dyrektorom niezatrudnionym pozostaje niezmieniona i będzie denominowana w USD. W momencie dokonywania płatności, opłaty zostaną przeliczone z USD na bitcoiny przez procesor płatności, a następnie zdeponowane w portfelu cyfrowym danego dyrektora niezatrudnionego w firmie – podsumowano.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty w czasie rzeczywistym | blik — co to jest | sp 500 | bitcoina | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here