Naga MarketsTim Draper
Tim Draper

Inwestor, miliarder, Tim Draper spotkał się 20 marca z prezydentem Argentyny Mauricio Macri, któremu doradził zalegalizowanie Bitcoina (BTC) i wykorzystanie go do zastąpienia argentyńskiego peso.

Po spotkaniu Draper udzielił wywiadu argentyńskiemu serwisowi prasowemu La Nacion, w którym omówił jego treść. Z wywiadu wynika, że amerykański inwestor doradzał prezydentowi Argentyny, by ten zastąpił argentyńskie peso Bitcoinem w celu poprawy sytuacji ekonomicznej i przyciągnięcia przedsiębiorców do kraju Ameryki Łacińskiej.

Draper mówił także o potencjale technologii blockchain oraz kryptowalut dla poprawy palących problemów gospodarczych. W wywiadzie powiedział:
„Mówiliśmy o Bitcoinie i dewaluacji peso, i zaproponowałem zakład: jeśli peso byłoby wyceniane więcej niż Bitcoin, podwoiłbym moją inwestycję, którą poczyniłem dla kraju. Jednak gdyby to Bitcoin zyskał więcej niż peso, musiałby zostać walutą narodową Argentyny. Byłaby to idealna decyzja, ponieważ brakuje zaufania do tej waluty”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin zamiast argentyńskiego peso

Argentyna jest obecnie na skraju kryzysu gospodarczego, ponieważ jej waluta krajowa, argentyńskie peso (ARS), straciła prawie 50% swojej wartości w stosunku do dolara amerykańskiego. Inflacja jest bliska 50%, a stopy procentowe osiągnęły najwyższy poziom na świecie. To wszystko dusi innowacje i zmusza najzdolniejsze umysły oraz przedsiębiorców do emigracji.

Według Drapera najlepszym rozwiązaniem, by zaradzić obecnej sytuacjie jest zalegalizowanie Bitcoina i zastąpienie nim peso, co zachęciłoby przedsiębiorców do pozostania w kraju. „To naprawdę dobry czas dla przedsiębiorców w Argentynie, ze względu na kryzys, to jest czas dla tych, którzy okażą się bohaterami, kraj ma jednych z najlepszych przedsiębiorców” – dodał Draper.

Zobacz również: Singapurska giełda kryptowalut DragonEx zhackowana

Kolejna sugestia Drapera mówiła o ulepszeniu sieci bezprzewodowej w kraju i wprowadzeniu 5G. Stwierdził, że jeśli kraj podejmie taką inicjatywę, duże firmy przyjadą do Argentyny i zbudują infrastrukturę oraz drogi dla szybkiego, połączonego kraju.

Draper kładł także nacisk na inwestowanie i budowanie gospodarki opartej na technologii blockchain. Podał przykłady wpływu, jaki te branże mogą wywrzeć na gospodarkę argentyńską, dokonując całkowitych zmian w bankowości, handlu i systemach finansowych.

“Bitcoin będzie warto 250 tysięcy dolarów”

Pod koniec wywiadu dla La Nacion, Draper powtórzył swoje bycze stanowisko w kwestii kursu Bitcoina, przewidując, że ten będzie wart 250 tysięcy dolarów między 2022 a 2023 rokiem, co będzie stanowić 5% rynku wszystkich walut świata.

„To na pewno się wydarzy, ponieważ gdy tylko będziesz mógł używać Bitcoinów, tak jak peso czy dolarów, ludzie będą wybierać Bitcoiny z uwagi na to, że są zdecentralizowane, otwarte, globalne i łatwe w użyciu” – dodał Draper.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here