Naga MarketsBitcoin zamiast akcji. Tim Draper wycofał się z klasycznych rynków finansowych na rzecz BTC
Tim Draper

Tim Draper, powszechnie znany inwestor z rynku Venture Capital i zwolennik kryptowalut przemodelował swój portfel. Odkąd pół roku temu wycofał swoje pieniądze z rynku akcyjnego, teraz znaczną część jego portfolio stanowi Bitcoin (BTC).


Ludzie przechodzą do rzeczy lepszych

Zapytany o wiarę w najstarszą kryptowalutę, Draper podkreślił, że jest ona bardzo duża. „Jestem po prostu zwolennikiem –  patrzę i mówię: “Hej, to jest po prostu lepsze. W dłuższej perspektywie ludzie przechodzą do rzeczy, które są lepsze.”

Draper wypowiadał te słowa w swoim charakterystycznym krawacie z logo Bitcoin, kiedy giełdy na całym świecie osuwały się z powodu obaw o koronawirusa. Kontynuując, potwierdził, że jego ekspozycja na kryzys była ograniczona z powodu wcześniejszych obaw, że akcje były zbyt “napompowane”.

Zobacz też: Stopa bezrobocia w Polsce wzrosła do 5,5%. Bez pracy w styczniu było ponad 922 tysiące osób

Draper dodał, że jego firma VC, Draper Associates, nadal działała na rynkach prywatnych. Z kolei jego inna znacząca inwestycja w krypto, Tezos (XTZ), wzrosła ponad dwukrotnie od początku roku.

Inwestycja w Aragon

Jak informował w zeszłym tygodniu Jacek Walewski, Tim Draper zainwestował milion dolarów w projekt Aragon. To oparta na technologii blockchain platforma, która dąży do stworzenia “pierwszej cyfrowej jurysdykcji“. Chce też zdecentralizować władzę, a wszystko to oprzeć na systemie sądowym dla członków takiej społeczności.

Aragon to blockchain do tworzenia i zarządzania “zdecentralizowanymi organizacjami autonomicznymi” (DAO). Ustanawia także pierwszą jurysdykcję sądu cyfrowego w celu rozstrzygania wszelkich sporów, które mogą wyniknąć z działalności w świecie zdecentralizowanych organizacji. Pozwala też użytkownikom z całego świata współdziałać ze sobą za pośrednictwem DAO i dążyć do wspólnego celu, angażować się w proces decyzyjny oraz zarządzanie i rozstrzygać spory w podobny sposób, jak obecnie robią to “stare” systemy sądowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here