Naga MarketsMłodzi brytyjscy inwestorzy są dwa razy bardziej skłonni do kupowania kryptowalut takich jak bitcoin (BTC) niż do inwestowania na rynku akcji, wynika z badania przeprowadzonego w czwartek przez amerykańską grupę finansową Charles Schwab.

  • Millenialsi o wiele chętniej kupują kryptowaluty od wcześniejszego pokolenia inwestorów
  • Aktywa o wyższym ryzyku cieszą się obecnie dużą popularnością, zauważa Charles Schwab
  • Jednocześnie firma podkreśla, że młodzi inwestorzy posiadają niewielką wiedzę o dywersyfikacji portfela

Bitcoin przyciąga millenilasów i generację Z

Jak wynika z badania, 51% ankietowanych inwestorów w wieku od 18 do 37 lat handlowało lub posiadało kryptowaluty, dwukrotnie więcej niż 25% kupujących akcje. Raport obnaża przepaść między pokoleniami jeśli chodzi o inwestowanie: zaledwie 8% inwestorów w wieku powyżej 55 lat handluje kryptowalutami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost popularności kryptowalut nastąpił podczas burzliwego roku dla większości rynków. Ośmiu na dziesięciu inwestorów z pokolenia millenialsów i generacji Z (80%) uważa, że ostatnie spowolnienie gospodarcze znacznie utrudniają uzyskanie dobrych zysków z inwestycji. Istnieje pewien optymizm co do przyszłości – 79% młodych inwestorów uważa, że obecne trudności na rynkach finansowych zostaną zrównoważone przez ożywienie w dłuższej perspektywie – ale w międzyczasie aktywa o wyższym ryzyku, takie jak kryptowaluty i kontrakty na różnice kursowe (CFD), cieszą się znacznie większą popularnością niż tradycyjne produkty.

Badanie pokazuje, że 70% młodych inwestorów postrzega obecnie kryptowaluty jako dobrą opcję inwestycyjną. Jeden na trzech młodych inwestorów (33%) powiedział również, że zwiększył swoje zakupy kryptowalut w ciągu ostatnich trzech miesięcy, w porównaniu z 13%, którzy sprzedali lub zainwestowali mniej.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Covid-19 zwiększa aktywność inwestorów detalicznych

Bitcoin, największe cyfrowe aktywo pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągnęło w zeszłym tygodniu rekord cenowy dochodząc niemal do 65 tys. dol., ale od tego czasu korygowało o ponad 16%. omimo niedawnego spadku, bitcoin zyskuje od początku roku 90%, ponieważ duzi inwestorzy od Goldman Sachs po Morgan Stanley coraz aktywniej angażują się w przestrzeń cyfrowych aktywów.

Skok zainteresowania kryptowalutami nastąpił w czasie gwałtownego wzrostu handlu online wśród inwestorów detalicznych, z których wielu to młodsi ludzie, zamknięci w domach z nadprogramową gotówką z powodu pandemii COVID-19.

Ten sam trend spowodował boom w wykorzystaniu aplikacji do handlu online, takich jak Robinhood, a także napędzał rozpoczęty przez media społecznościowe rajd akcji GameStop Corp, który na początku tego roku postawił inwestorów detalicznych przeciwko funduszom hedgingowym.

– Ponieważ coraz więcej młodych ludzi kupuje produkty spekulacyjne istnieje obawa, że ci inwestorzy nie dywersyfikują swoich portfeli wystarczająco, aby złagodzić ryzyko w przypadku spadku rynków kryptowalutowych – czytamy w komunikacie prasowym Charles Schwab prezentującym badanie.

Wyniki ankiety pokazały, że siedmiu na 10 młodych inwestorów nie było pewnych, w jaki sposób budować zabezpieczenia przed stratami w obecnym środowisku finansowym.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie od lutego do marca 2021 r. wśród 1000 brytyjskich inwestorów w wieku powyżej 18 lat i posiadających co najmniej jeden rodzaj inwestycji.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut wykres | cena złotego | forum giełdowe | mercator akcje | mercator medical notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here