Naga MarketsBitcoin zaliczył flash crash? Kurs BTC tracił ponad 600 dolarów w niespełna minutęW trakcie środowej sesji na rynku Bitcoina miejsce miało chwilowe załamanie ceny, które zostało bardzo szybko skorygowane. Po godzinie 17:15 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs BTC osuwał się do poziomu 9100 dolarów, tracąc ponad 600 i wracając do cen wyjściowych w przeciągu niespełna minuty. Czy najstarsza kryptowaluta była świadkiem flash crashu? W gronie 20 największych cyfrowych aktywów przeważają spadki, a najsilniej traci Litecoin

  • Bitcoin notował w środę chwilowe, kilkuset dolarowe załamanie, po czym sytuacja wróciła do normy
  • Kurs BTC ostatecznie kończył dzień ze stratą niemal 3% i w czwartek utrzymuje się na granicy 9500 dolarów
  • Na rynku altcoinów najsilniej tracą Litecoin i Monero (-4%) oraz Bitcoin Cash i Tron (ponad 3%), w ujęciu ostatnich 24 godzin

Bitcoin flash crash? Rynek BTC załamał się w środowe popołudnie

20 maja 2020 roku o godzinie 17:00, na rynku Bitcoina (dane giełdy Bitstamp) wygenerowany został najwyższy obrót od 10 dni. Właśnie wtedy miejsce miało minutowe załamanie notowań, które po godzinie 17:15 z poziomu 9724,89 dolarów osuwały się chwilowo do 9100 dolarów (najniższa cena zanotowana w tej minucie), zamykając ostatecznie świecę o interwale 60 sekund na poziomie 9685,57 dolarów. Chwilowo Bitcoin tracił więc ponad 600 dolarów, jednak jeszcze w tej samej chwili powracał w okolice wcześniejszych cen.

Bitcoin tracił silnie po 17:15, moment załamania rynku. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli chodzi o szerszą perspektywę wykresu technicznego, to w przeciągu całego dnia, Bitcoin tracił niespełna 3% i kontynuuje deprecjację w czwartek. Notowania znajdują się na granicy poziomu 9500 dolarów, nadal poruszając w relatywnie szerokiej konsolidacji.

Bitcoin na wykresie dziennym. Układ techniczny bez zmian. Źródło: Tradingview.com

Czy wiesz, że…
Flash crash to anglojęzyczne określenie bardzo dynamicznego, głębokiego i charakteryzującego się wysoką zmiennością spadku notowań instrumenty finansowego występującego w bardzo krótkim okresie czasu. W dzisiejszych czasach gdy coraz popularniejszy staje się trading wysokich częstotliwości (HFT) oraz handel algorytmiczny, przypadki tak zwanych flash crashy zdarzają się relatywnie coraz częściej mogąc prowadzić do straty ogromnej ilości pieniędzy w przeciągu minut lub sekund.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kurs BTC pociągnął ze sobą altcoiny. Litecoin, Monero, Bitcoin Cash i Tron liderami spadków

W reakcji na deprecjację Bitcoina osuwały się również inne kryptowaluty. W ujęciu ostatnich 24 godzin najsilniej tracą Litecoin, Monero (niespełna 4%) oraz Bitcoin Cash oraz Tron (około 3%). W gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji przeważa kolor czerwony, a skromne umocnienie notuje jedynie Chainlink.

Coin360.com

Dominację byków w trakcie czwartkowego przedpołudnia potwierdza powyższa mapa cieplna, na której przeważa kolor czerwony.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here