Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCPierwszy dzień kwietnia to idealny moment na podsumowanie tego, co wydarzyło się na rynku kryptowalut w pierwszym kwartale 2019 roku. Okazuje się, że pomimo, iż notowania najstarszej z walut cyfrowych w dalszym ciagu poruszają się w trendzie horyzontalnym, cena Bitcoina wzrosła w okresie od stycznia do marca br. o ponad 11%. 


Najlepszy kwartał od 2017 roku

Osiągniecie dwucyfrowego wzrostu ceny Bitcoina sprawiło, że pierwszy kwartał 2019 roku był najlepszym od czasu pamiętnej hossy z końca 2017 roku.

Analizując jednak obecna sytuację dostrzec można, że ogólne nastawienie rynku w dalszym ciągu nie daje zbyt wielu powodów do optymizmu na przyszłość. Kurs BTC wciąż porusza się bowiem w trendzie horyzontalnym. Z czysto technicznego punktu widzenia dopiero trwałe wybicie górą z tej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów.

Biorąc jednak pod uwagę, że – przynajmniej teoretycznie – konsolidacja jest formą korekty, oraz uwzględniając, iż w chwili obecnej rynek znajduje się w rejonie jej górnego ograniczenia, niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się tu większa reakcja podażowa, która doprowadzi do ponownej przeceny cyfrowego złota.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRynkowe bitwy Admirałów: Dane dotyczące PMI dominują poranek, popołudniem sprzedaż detaliczna USA
Następny artykułFunt słabnie w obliczu powracającej niepewności. Kursy walut w stosunku do GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here