Naga MarketsBitcoin załamał się po tweetach Elona Muska, z kolei złoto dziś błyszczyNa rynku kryptowalut emocje w weekend zostały rozgrzane do czerwoności, a przecena sięgnęła 20 proc. Ceny głównych kryptowalut załamały się po tweetach Elona Muska. Złoto na początku tygodnia zaczyna ponownie błyszczeć. Dziś bitcoin kosztuje najmniej od ok. trzech miesięcy – 42,2 tys. USD. Wcześniej Elon Musk zasugerował, że producent samochodów Tesla już pozbył się, albo niebawem to zrobi, reszty swoich bitcoinów.

Bitcoin: dwa wielkie wstrząsy, ale ogólnie rok na plus

W ub. tygodniu Tesla zawiesiła możliwość zakupu wyprodukowanych przez siebie pojazdów za BTC, podając w uzasadnieniu wykorzystanie paliw kopalnych do wydobywania wirtualnej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś o poranku Elon Musk napisał z kolei, że Tesla nie sprzedała żadnego z posiadanych przez siebie bitcoinów, co pomogło ustabilizować bardzo nerwową sytuację na rynku kryptowalut.

Finalnie kurs BTC/USD spadł od szczytu z połowy kwietnia o ponad 32 proc. To większy spadek niż wstrząs, do którego doszło w styczniu br., gdy cena BTC osunęła się o 30 proc. Kurs ETH/USD obniżył się o 25 proc., co stanowi największą korektę od lutego, gdy notowania spadały o 34 proc. Warto jednak pamiętać, że od początku roku bitcoin zyskał 54 proc., ethereum 386 proc., a litecoin 128 proc.

Złoto i srebro najdroższe od trzech miesięcy

Ceny złota wzrosły w poniedziałek do najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Uncja kosztuje 1855 USD. Mogły się do tego przyczynić czynniki słabszego dolara, spadku rentowności obligacji skarbowych USA oraz wzrostu oczekiwań inflacyjnych.

Członkowie Rezerwy Federalnej zaznaczyli w zeszłym tygodniu, że jakikolwiek wzrost presji cenowej będzie przejściowy i oczekują, że osłabnie, gdy łańcuchy dostaw towarów dostosują się do rosnącego popytu.

Złoto korzysta także z popytu na tzw. bezpieczne przystanie, co wynika kryzysu związanego z koronawirusem.

Srebro również wzrosło dziś do 3-miesięcznego maksimum, na poziomie powyżej 27,5 USD za uncję. W minionych 12 miesiącach srebro podrożało aż o ponad 70 proc. Mógł się do tego przyczynić popyt z przemysłu, który rośnie w miarę ożywienia gospodarczego i znoszenia obostrzeń po pandemicznym kryzysie. Globalne przesunięcie w kierunku zielonych technologii, takich jak produkcja paneli słonecznych, również wspiera popyt na srebro.

invest

Koronawirus w Azji nie ustępuje

Najnowsze dane ekonomiczne pokazały, że sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła w kwietniu mniej, niż oczekiwano, co może sugerować, że odbicie obserwowane w pierwszym kwartale spowalnia.

Singapur i Tajwan zmagają się z nowymi ogniskami koronawirusa, a sytuacja w Indiach pozostaje nadal bardzo trudna. Liczba ofiar śmiertelnych przekracza 4 tys.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotowka | dolar kurs online | akcje celon | mercator medical notowania | notowania jsw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here