Naga MarketsBitcoin BTC zakupiony przez Teslę wpływa na cenę - zauważa Bank KoreiPrezes Banku Korei (BoK) Lee Ju-yeol powiedział we wtorek, że Bitcoin kupowany ostatnio przez Teslę spowodował gwałtowny wzrost ceny BTC. Obecnie notowania BTC/USD korygują wzrosty, a minima dzisiejszej sesji znalazły się na poziomie 44845 USD.

  • Szef BoK jako jeden z powodów wzrostów bitcoina uważa zakup kryptowaluty przez Teslę
  • Lee zwraca uwagę na zmienność cen BTC i ogólnie kryptowalut
  • Najstarsza kryptowaluta osuwa się kolejny dzień

Musk napędziła bitcoina

– Jeśli chodzi o niedawny gwałtowny wzrost cen walut wirtualnych, w tym bitcoina, istnieje wiele przyczyn tych wzrostów. Jednym z powodów mogą być obawy dotyczące możliwości pojawienia się nadmiernej inflacji, ale niedawne masowe zakupy bitcoinów przez CEO Tesli i jego najnowsze komentarze na temat płatności w BTC za produkowane przez firmę auta elektryczne wpłynęły na ruchy cenowe – powiedział prawnikom na Zgromadzeniu Narodowym prezes Bank of Korea (BoK).

Te artykuły również Cię zainteresują
Lee pozostawał negatywnie nastawiony w stosunku do naturalnej wartości  wirtualnych walut, które doświadczały gwałtownej zmienności cen.
– Trudno jest przewidzieć ruchy cen kryptowalut. Rosły one bardzo gwałtownie w krótkim czasie – powiedział.

– Rzekłbym, że ocena inwestorów instytucjonalnych dotycząca wykorzystywania bitcoinów jako zabezpieczenia może być zinterpretowana jako kolejny czynnik –  Lee odniósł się do innych czynników wpływających na cenę bitcoina.

Szef BoK powiedział, że bank centralny jest na dobrej drodze, aby umożliwić korzystanie z walut cyfrowych kontrolowanych przez banki.
– Bank jest bliski zakończenia przeglądu projektów i odpowiednich technologii dotyczących walut cyfrowych kontrolowanych przez banki – powiedział prawodawcom.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin spada o 10 proc.

Notowania bitcoin na giełdzie Bitstamp spadają o 10 proc. (godz. 15:21). Jak jednak widać na poniższym wykresie dziennym BTC/USD, cena wróciła ponad dynamiczne wsparcie w postaci 20-okresowej średniej.

Kontynuacja korekty może prowadzić kurs do silnej strefy wsparcia między 42000 – 40000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here