Naga Markets



Bitcoin zakończy obecny cykl byka przy poziomie 166 tys. dol.?Po wybiciu się z dwumiesięcznego trójkąta zwyżkującego, cena bitcoina (BTC) utrzymywała się wyraźnie powyżej poziomu 60 tys. dol. Weekend przyniósł silniejszą wyprzedaż i chwilowy spadek w okolice 51 tys. dol., jednak wolumen on-chain nadal sugeruje, że inwestorzy ciągle silnie kupują bitcoina przy obecnych poziomach cenowych. Co więcej, obecna hossa nie jest nawet blisko krótkoterminowego szczytu cenowego w porównaniu do historycznych mnożników wyceny sieci.

  • Willy Woo, analityk kryptowalutowy, sugeruje, że na podstawie metodologi NVT obecna wycena szczytu BTC osiąga okolice 166 tys. dol.
  • Krótkoterminowy szczyt powinien wypadać natomiast przy poziomie 95 tys. dol.

Bitcoin nie przegrzał jeszcze obecnej hossy, pokazuje ostatnia aktywność inwestorów

Podczas gdy dna rynków niedźwiedzich często zbiegają się z wyczerpaniem siły sprzedających, szczyty cyklu byka zdarzają się w momencie gdy to kupujący nie mają już mocy dalszego podbijania cen. Obserwowanie długoterminowej aktywności inwestorów podczas różnych etapów rynku byka okazało się dobrym wskaźnikiem poziomów wsparcia ceny BTC i warunków przegrzania rynków w przeszłości. Obecna aktywność inwestorów sugeruje, że cena rynkowa jest jednak daleka od takiego stanu.

Te artykuły również Cię zainteresują




Analityk On-chain Willy Woo, który opracował metodologię pomiaru tej aktywności, opisuje ją w następujący sposób:

– “Aktywność inwestorów” badana jest na podstawie wolumenu on-chain. Dzieje się tak dlatego, że kiedy BTC przemieszcza się pomiędzy portfelami dwóch różnych uczestników rynku zakładamy, że dokonano za niego zapłaty poza łańcuchem (fiat lub altcoin). Jest to niedoskonała miara, ale przybliża trendy, które mają miejsce na rynku – komentuje Woo.

Aktywność inwestora, wyrażona w wolumenie on-chain, jest następnie mnożona przez 2-letnią ruchomą medianę “wartości sieci” nad “transakcjami” (NVT), a następnie dzielona przez znajdującą się w obiegu podaż. Cena, która jest wyprowadzana za pomocą tej metodologii nazywa się “Ceną NVT.”

Bitcoin NVT. Źródło: Woobull.com

Cena NVT nie tylko daje dobry wskaźnik tego, ile wolumen jest skłonny zapłacić bieżącym ceny, ale może być również stosowany jako szacunek głównego wsparcia na rynku byka ze względu na długoterminową średnią ruchomą NVT.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Premia na NVT mówi, że krótkoterminowy szczyt BTC jest możliwy przy 95 tys. dol.

Cena rynkowa rzadko zanurzała się poniżej ceny NVT podczas hossy. Jeśli tak się działo, okazywało się to doskonałą okazją do kupna. Obecna cena NVT wynosi 47 500 dolarów. W oparciu o cenę zamknięcia bitcoina sprzed weekendu, rynek jest skłonny zapłacić premię w wysokości 1,3-krotności obecnej długoterminowej wyceny. Ta wielokrotność jest nazywana premią NVT.

Podczas poprzednich rynków byka, premie NVT powyżej 2 okazywały się krótkoterminowymi szczytami cenowymi, a powyżej 3,5 oznaczały ostateczny szczyt rynku byka. Obecnie ta metryka sugeruje, że obecna premia NVT na poziomie 1,3 nie jest zbliżona do wcześniejszych szczytów trendu wzrostowego.

Na podstawie obecnej ceny NVT wynoszącej 47 500 USD, następny ważny krótkoterminowy szczyt z premią NVT wynoszącą 2 mógłby prawdopodobnie znajdować się na poziomie 95 000 dol. lub wyżej, podczas gdy potencjalny szczyt cyklu, z premią NVT wynoszącą 3,5, mógłby znajdować się na poziomie 166 300 dol.

Obecna premia NVT sugeruje większy potencjał wzrostowy bitcoina

Podczas gdy premia NVT na poziomie 1,3 może oznaczać krótkoterminowy spadek ceny o 30% lub więcej, wielokrotność pokazuje również, że osiągnięcie potencjalnego krótkoterminowego szczytu cyklu wymagałoby co najmniej kolejnego wzrostu ceny o 54% w stosunku do ceny zamknięcia sprzed weekendu.

Zakłada to jednak, że historia się powtórzy i że podobne premie NVT jak na poprzednich rynkach byka zostaną ponownie osiągnięte. Oczywiście ani jedno, ani drugie nie jest gwarantowane. Niemniej jednak, jeśli zjawisko to miałoby się powtórzyć, stosunek ryzyka do zysku z pewnością przemawia za wzrostem.

Co więcej, cena 166 tys. dol. może być w rzeczywistości dość konserwatywną prognozą, według Woo. Analityk twierdzi bowiem, że cena BTC może wzrosną nawet do 300 000 dol. do grudnia 2021 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc wykres | cdprojekt red akcje | nasdaq composite notowania | cd projekt red akcje | kurs bitcoina |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here