Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalGalaxy Digital Holding Ltd. Michaela Novogratza zakłada dwa fundusze Bitcoina dla akredytowanych i instytucjonalnych inwestorów. 54-letni miliarder celuje w „bogactwo Ameryki” czyli ludzi w wieku od 50 do 80 lat, którzy najprawdopodobniej pozostali z dala od inwestowania w kryptowaluty.


Zobacz również: Bitcoin w USA: kandydat na prezydenta mówi, jak uregulować rynek kryptowalut

Bitcoin okaże się atrakcyjny dla starszego pokolenia w USA?

Inwestorzy Bitcoina to zwykle młodzi i dobrze obeznani z technologią, choć w USA do 35 roku życia obserwowany jest spadek ich zamożności. Według badania z 2017 r. 1% najbogatszych w kraju kontroluje obecnie 40% aktywów. Fundusze Galaxy chcąc pozyskać starszych klientów mają na celu naliczanie niższych opłat niż rywale, tacy jak Grayscale Bitcoin Trust, oraz oferują opiekę zewnętrzną konsorcjum Bakkt i Fidelity Digital Assets.

Obecny sposób uzyskiwania dostępu do Bitcoinów jest niekompletny. Staramy się oferować bezpiecznych usługodawców, niskie opłaty, prosty dostęp do Bitcoina. Chcieliśmy stworzyć coś, co można podłączyć do istniejącej infrastruktury – powiedział Steve Kurz, szef zarządzania aktywami w Galaxy Digital.

Galaxy Bitcoin Fund wymaga minimum 25 000 USD depozytu inwestycyjnego, a fundusze można wypłacać tylko raz na kwartał, podczas gdy Galaxy Institutional Bitcoin Fund oferuje cotygodniowe wypłaty i wyższy początkowy próg wejścia.

Novogratz oznajmił, że przewiduje, iż firmy oferujące tradycyjne usługi finansowe pozwolą użytkownikom inwestować w Bitcoina w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Powiedział także, że nowe fundusze BTC mogą przyciągnąć inwestorów kupujących złoto.

Widzisz, że Bitcoin przewyższa obecnie inne wirtualne monety i myślę, że będzie to trwało. Na rynek kryptowalut napływa również więcej wiarygodnych osób – prawdopodobnie mógłbym wymienić 20 miliarderów, którzy zarabiali pieniądze poza krypto i są teraz w tym rynku. Każdy zasób spekulacyjny wymaga od ludzi opowiedzenia historii, a ludzie kupują tę historię – powiedział Novogratz

Fundusze dołączają do wielu innych nowych usług kryptowalutowych skierowanych do inwestorów instytucjonalnych w czasie, gdy wielu takich inwestorów nadal pozostaje z dala obawiając się zmienności i wysokiego ryzyka.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina uderza w barierę 8000 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty kontynuują deprecjację po silnym impulsie wzrostowym zanotowanym 24 i 25 października. W trakcie wtorkowej sesji kurs dotarł w rejon okrągłego poziomu 8000 USD nieznacznie go naruszając. Jeśli w kolejnych dniach dojdzie do jego trwałego przebicia wówczas otworzy to drogę do lokalnego minimum 7293 USD. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej 9000 USD przywróciłby nadzieję kupującym na ponowny test psychologicznego oporu 10000 USD. Kapitalizacja rynku Bitcoina wynosi ponad 147 mld USD, a wolumen z ostatnich 24 godzin przekroczył 20 mld USD.

Zobacz również: Bitcoin spadnie poniżej 3,5 tys. USD do lipca 2020 r.? Niedźwiedzi układ średnich dla BTC

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here