Naga Marketsmoneta Bitcoin na banknocie dolaraCEO Facebooka, Mark Zuckerberg zeznawał w tym tygodniu przez przed Komitetem ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA w sprawie projektu Libra. Według jego słów, Libra pozwoli USA pozostać światowym liderem finansów. W trakcie przesłuchania, kongresmen Ben Sherman przeprowadził wywód na temat Bitcoina i ogólnie kryptowalut, uznając je za narzędzia dla przestępców, które mogą zagrozić dominacji dolara w globalnym systemie finansowym.

Według Zuckerberga, Chiny pracują nad projektem podobnym do Libry, co może zagrażać pozycji USA jako lidera globalnych finansów:
– Chiny szybko dążą do wprowadzenia podobnego pomysłu w nadchodzących miesiącach. Nie możemy tu siedzieć i zakładać, że ponieważ Ameryka jest dziś liderem, zawsze będzie liderem, jeśli nie wprowadzimy innowacji. Libra zostanie oparta głównie na dolarze i wierzę, że zwiększy to przywództwo finansowe Ameryki, a także nasze wartości demokratyczne i nadzór na całym świecie. Jeśli Ameryka nie wprowadzi innowacji, nasze przywództwo finansowe nie będzie zagwarantowane – powiedział CEO Facebooka.

Sherman atakuje Bitcoina

Kongresmen Ben Sherman, kiedy tylko zabrał głos na przesłuchaniu Marka Zuckerberga, od razu przypuścił atak na kryptowaluty. Odwołał się przy tym do tweeta Donalda Trumpa, który informował o wykorzystaniu kryptowalut do celów niezgodnych z prawem:

Z wypowiedzi Shermana wynika, że dolar amerykański ma się bardzo dobrze i działa dla wszystkich, poza przestępcami. Zarzucił on Zuckerbergowi, że ten próbując nieść pomoc najbiedniejszym ludziom świata, tak naprawdę zamierza pomóc tym, dla których dolar nie jest dobrą walutą, a mianowicie dilerom narkotykowy, terrorystom oraz osobom, które chcą uniknąć podatków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Korzyści z dominacji dolara

Dolar jako dominująca waluta na świecie, ma według Shermana kluczowe znaczenie dla Amerykanów. Jest bowiem praktycznie jedyną walutą rezerwową na świecie i przynosi zyski generowane przez Fed. Daje także możliwość wpływu na politykę i działania innych krajów poprzez stosowanie sankcji gospodarczych.

Zobacz też: Ile czasu dostanie Boris Johnson? UE rozważa okres opóźnienia rozwodu

Kryptowaluty mogą natomiast sprawić, że dolar utraci tę dominację. – Stracimy to wszystko, ponieważ kryptowaluta jest walutą krypto-patrioty – powiedział Sherman.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here