Naga MarketsSkew, internetowy analityk kursu kryptowalut, uspokaja. Uważa, że bitcoin będzie rósł w perspektywie długoterminowej. Hossa ma zacząć się już w przyszłym roku. Choć jeszcze dziś niedźwiedzie mają sporą kontrolę nad rynkiem.

Ostatnie wzrosty na rynku BTC i cyfrowych walut nieświadomie wywołał prezydent Chin Xi Jinping,  który w swoim przemówieniu poparł technologię blockchain. Zapewne wcale tego nie chcąc wywołało tym szał zakupowy. Teraz władze Państwa Środka chcą to wszystko odkręcić, dodając, że popierają technologię sieci bloków, ale nie kryptowaluty. Według agencji Bloomberga lokalne agencje rządowe zostały zobowiązane do zaprzestania wszelkich kontaktów z firmami kryptowalutowymi.

Bitcoin będzie rósł w siłę od przyszłego roku

Według analityka Skew nie jest to jednak koniec świata i powód do przygnębienia. Przypomina nam fatalny dla rynku listopad 2018 r., w którym ten zanotował 50-procentowe spadki. Teraz przewiduje bessę, która potrwa do końca obecnego listopada, a następnie neutralny koniec roku.

SFOX potwierdza perspektywę hossy

Dealer aktywów kryptowalutowych, SFOX, opublikował też swój miesięczny raport dot. zmienności kryptowalut. Potwierdza w nim optymistyczne nastawienie do bitcoinów.

Indeks rynku SFOX zmienił się z „neutralnego” na „umiarkowanie optymistyczny”. Jednym z powodów tego “optymizmu” są nowe przepisy w Hongkongu, które mogą pomóc w rozwoju rynku. Z naszej strony możemy dodać regulacje kryptowalut z Wielkiej Brytanii, które zostały ogłoszone w tym tygodniu.

Ciekawą analizę przedstawił też pod koniec października polski analityk NexusHash, która zdaje się obecnie sprawdzać:

“Wspomniany poziom 7200 USD gdzie przypada nam fibo korekcyjne -61.8% kolejny raz zadziałał na bitcoinie. Kurs w ciągu doby wzrósł o 40 proc. aż do poziomu 10480 USD, w historii bitcoina ostatni taki wzrost notowaliśmy w 2011 r. Owe wybicie dodatkowo wspomogło przemówienie prezydenta Chin, na którym zachwalał technologie blockchain i wezwał do jej rozwoju ukazując zalety dla poszczególnych sektorów gospodarki. Powstało już kilka rządowych programów pilotażowych, a sam bank Chin zamierza wprowadzić walutę Central Bank Digital Currency (CBDC) która ma być konkurencyjna dla facebook’owej Libry. Zapalnikiem do tak dużych wzrostów było jeszcze zakończenie 3 – miesięcznych kontraktów na CME, które w trendzie spadkowym zazwyczaj skutkuje odreagowaniem w górę. Co do dalszych prognoz kursu bitcoina są one bez zmian w tym roku jeszcze jedno zejście do poziomów 8500 USD [kurs spadł do 8000 USD – przyp. jw.], a od stycznia trwałe przebicie 10 000 USD i rajd w stronę poprzedniego szczytu.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here