Naga MarketsAnalitycy z giełdy kryptowalut Binance twierdzą, że siła dolara amerykańskiego zadecyduje o tym, dokąd będą zmierzać rynki bitcoina i kryptowalut.

  • Analitycy Binance twierdzą, że o przyszłości BTC zadecyduje dolar.
  • Jeśli waluta USA znacznie tracić na wartości, kryptowaluty umocnią się.

Bitcoin vs. dolar

Nowy raport Binance podkreśla niedawną negatywną korelację między dolarem a alternatywnymi aktywami, takimi jak kryptowaluty i złoto.

Analitycy giełdy twierdzą, że „dolar amerykański był głównym motorem sukcesu bitcoina w tym roku.”

Niedawny wzrost wartości dolara spowodował spadek aktywów kryptograficznych. Wszelkie oznaki słabości lub kontynuacji nieustającej sprzedaży dolara spowodują kolejną falę kupowania alternatywnych aktywów, takich jak BTC – dodają.

Według danych Binance Future, we wrześniu zainteresowanie vitcoinem spadło z wartości 1,1 miliarda USD do 650 milionów USD.

Binance: fundamenty BTC są mocne

Pomimo niedawnych spadków na giełdach kryptowalut, inwestorzy osiągnęli w tym roku przyzwoite zyski i nie zrażają ich krótkoterminowe wahania ceny bitcoina, a fundamenty BTC pozostają mocne. Podkreśla to też Binance.

Jak mówią [eksperci], żaden hossa nie idzie w górę w linii prostej. Chociaż może to być denerwujące, korekty rynkowe zdarzają się regularnie podczas hossy. Korekty rynkowe mogą być zdrowe, korygując zawyżone ceny i stwarzając możliwości zakupu – dodają ludzie z Binance.

Jak dodają, “wielu analityków pozostaje też optymistami co do aktywów kryptograficznych w perspektywie średnio- i długoterminowej. Inwestorzy będą uważnie obserwować trendy makroekonomiczne, aby wskazać przyszły kierunek bitcoina.”

Z kolei według analityka Willy’ego Woo, wskaźnik dot. BTC zwany „refleksyjnością” rośnie w ostatnich miesiącach. Wyjaśnił on, że wskaźnik ten mierzy skłonność inwestorów bitcoina do HODLowania, gdy cena kryptowaluty rośnie. Jego zdaniem to kolejna oznaka tego, że BTC zaliczy w 2021 r. hossę. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Dziś za 1 BTC płaci się ok. 11 400 USD, czyli ok. 6,5 proc. więcej niż wczoraj. Równie dobrze radzi sobie ETH, za które trzeba dziś zapłacić 372 USD (wzrost o 5,7 proc.).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here