Naga MarketsBitcoin zachowa się jak złoto w 2008 r., uważa Willy WooBitcoin (BTC) może rozpocząć „odklejanie się” od tradycyjnych rynków i czekają nas wzrosty. Ten tydzień będzie jednak kluczowy – mówi Willy Woo, który jest zdania, że BTC zachowa się teraz niczym złoto w 2008 r.


Bitcoin będzie jak złoto w 2008 r.?

W serii tweetów z 23 marca szanowany analityk, który zajmuje się kryptowalutami, powiedział, że niedawne wzrosty pary BTC/USD w obliczu utrzymujących się zawirowań na giełdach i całej gospodarki były zachęcające dla hodlerów cyfrowych walut.

Woo: Bitcoin chce oderwać się od “starych” rynków

Woo uważa, że już teraz widzimy to, że BTC „oddziela się od [rynku] akcji”. „Za tydzień otrzymamy więcej potwierdzeń” – uważa.

Czy tak jednak się stanie? Może mieć to sensu, jeśli światowa gospodarka faktycznie runie. Wtedy możliwe będzie częstsze zawieszanie notowań na giełdach, a to z kolei sprowokuje inwestorów do szukania innych rynków, gdzie mogą trade’ować i zarabiać. Ponadto na rynku złota i srebra zaczyna już brakować sprzedających. Inwestorzy skupili metale i nie chcą jak na razie ich oddawać nawet po dość wygórowanych cenach.

Woo jest też zdania, że bitcoin odtworzy w takich warunkach niejako ruch złota, jaki obserwowano w 2008 r. w czasie kryzysu finansowego:

„1) Inwestorzy wychodzą z pozycji lewarowanych obciążonych ryzykiem i siedzą w USD. Inwestorzy detaliczni sprzedają [aktywa] za USD. Wszystkie aktywa spadają w stosunku do USD.

2) Po [etapie] szczytowego strachu, najlepsze aktywa zaliczają wzrosty cen (złoto w 2008 r., złoto & BTC w 2020 r.).”

Spadek do 2000 USD jest możliwy?

Taki scenariusz – jak każdy inny w tak ekstremalnej sytuacji jak obecna – jest realny. Inaczej na sprawę patrzy jednak inny bitcoinowy byk. W ubiegłym tygodniu inwestor Tone Vays, bo o nim mowa, powiedział, że nie wstrząśnie nim nawet tak duży spadek ceny BTC do tak niskiego poziomu jak 2000 dolarów, o ile będzie on miał miejsce przed halvingiem, czyli przed majem 2020 r.

Dziś za 1 BTC należy zapłacić ok. 5900 USD, co przekłada się na stosunkowo niewielki spadek ceny o niecałe 5 proc. w skali 24 h.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here