Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Notowania Bitcoina w trakcie wtorkowej sesji testowały poziomy nad 10,75 tys. dolarów, najwyższe od trzech tygodni. Środa przynosi natomiast niewielką korektę po pięciu dniach wzrostów z rzędu, która widoczna jest również na Litecoinie oraz Ethereum. Zmienność rynku kryptowalutowego pozostaje jednak niewielka (stan na godzinę 08:40) z utrzymującą się dominacją Bitcoina w łącznej kapitalizacji.


Bitcoin zyska jeszcze przed startem Bakkt. Kurs BTC wyraźnie w górę?

Klienci giełdy Bakkt będą mogli od 6 września zacząć wpłacać środki w ramach mającej wystartować oficjalnie 23 września platformy do handlu kontraktami futures opartymi na Bitcoinie, który będzie dostarczany w formie fizycznej w odstępach jednodniowym oraz miesięcznym. Wpłat można będzie dokonywać za pośrednictwem Bakkt Warehouse (BW), który jest częścią Bakkt Trust Company i dysponuje zabezpieczeniami kryptograficznymi oraz fizycznymi stosowanymi przez największe instytucje finansowe i giełdowe – informował Mirosław Wilk z Comparic.pl w artykule datowanym na 2 września.Zdaniem prezesa giełdy Tokeneo, Tomasza Rozmusa, od dawna wyczekiwany start platformy Bakkt ma spowodować silny wzrost notowań Bitcoina i test lokalnych maksimów w perspektywie kolejnych trzech tygodni. W związku z tym inwestorzy powinni spodziewać się testu lokalnych szczytów sierpniowych na 12 tys. dolarów i następnie poziomu 13 tys. dolarów obserwowanego na przełomie czerwca i lipca.

Bitcoin bardzo skutecznie broni ważnej strefy 9300-10000. W dniu wczorajszym odnotowaliśmy największe wzrosty od 18 lipca. Jeszcze przed 23 września, kiedy ma zostać otwarta platforma Bakkt spodziewam ataku na ostatnie szczyty. Każda tak silna reakcja wzrostowa wzmacnia poziom wsparcia. Scenariusz zmieniłby się po zamknięciu sesji dziennej poniżej 9300 na kontrakcie futures, na co liczą tylko nieliczni na tym rynku. Scenariusz pro wzrostowy jest dalej aktualny” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo.

W środę Bitcoin delikatnie koryguje po pięciodniowych wzrostach od poziomu 9,5 tys. dolarów. Kurs BTC utrzymuje się nad ważną strefą wsparcia, wpływają również na stabilizację rynku altcoinów.

bitcoin wykres kurs BTC
Bitcoin w niewielkiej korekcie w środę. Wykres BTCUSD D1 dostarcza TradingViewJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here