Naga MarketsBitcoin za rok po 50 tys. dolarów? Tak uważa prezes ShapeShift
Erik Voorhees, CEO ShapeShift

Podczas ostatniej sesji pytań i odpowiedzi, Erik Voorhees, CEO ShapeShift, przedstawił swoje prognozy dotyczące ceny bitcoina. Jest przekonany, że ta znacznie wzrośnie po halvingu.

  • Szef ShapeShift uważa, że już za rok realną ceną za 1 BTC jest 50 000 USD.
  • Jego zdanie podzielają i inni znani inwestorzy, którzy twierdzą, że może już nawet w tym roku zobaczymy na wykresie sporo zieleni.

Bitcoin po 50 000 USD?

Voorhees powiedział, że bitcoin wydaje się mieć bardzo dużo miejsca na wzrosty kursu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za dwanaście miesięcy myślę, że istnieje 80-procentowa szansa na to, że ​​bitcoin przekroczy 50 000 USD – powiedział.

Voorhees szybko zauważył, że może się jednak „całkowicie mylić i zawsze głupotą jest przewidywać te rzeczy”. Potem stwierdził, że “to, co ludzie powinni robić częściej, to cofanie się i znajdowanie prognoz cen ludzi i sprawdzanie, jak często mają oni rację”. Jego zdaniem to ostatnie zdarza się bardzo rzadko.

Zbytni optymizm

Biorąc pod uwagę obecny niepokój na globalnych rynkach finansowych, takie optymistyczne spojrzenie wydaje się nie na miejscu. Gdy stopa bezrobocia gwałtownie rośnie, ceny ropy gwałtownie spadają, a inwestorzy uciekają w bezpieczne przystanie, dość wątpliwe jest to, byśmy w 2021 r. zaliczyli bańkę na kryptowalutach. Niemniej jednak wydaje się, że niepewność na rynkach nie przeszkadza Voorheesowi i innym znanym postaciom w sferze kryptowalut w twierdzeniu, że ta ostatnia jest nadal realna.

Szef BitMEX Arthur Hayes potwierdził niedawno, że kryptowaluta ma szansę zacząć rosnąć jeszcze w tym roku.

– Wszyscy wiedzą, że czeka nas zmiana, dlatego bankierzy centralni i politycy robią wszystko, by rozwiązać problemy [gospodarcze]. Powtórzę raz jeszcze, to jest [działanie] inflacyjne, ponieważ więcej pieniędzy fiducjarnych będzie kontrastowało z malejącą podażą realnych towarów i siły roboczej. Podczas przechodzenia na nowy system są potrzebne nam tylko dwie rzeczy, to złoto i bitcoin – powiedział.

W tym samym duchu wypowiada się inwestor Tone Vays. On z kolei wielokrotnie sugerował, że kryzys gospodarczy może pomóc rozwinąć się idei bitcoina jako safe haven. Mało tego, podczas gdy „ekstremalny strach” nadal panuje na rynkach, Vays stwierdził, że jest nastawiony byczo w większym stopniu, niż kiedykolwiek wcześniej…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here