Czerwcowy Crypto Research Report ujrzał właśnie światło dzienne. Można w nim znaleźć prognozy cen kryptowalut na następną dekadę. Jak sugerują badacze, Bitcoin może kosztować prawie 400 tys. USD w 2030 USD, a jeszcze w tym roku cena BTC ma przekroczyć 19 tys. USD. Silne wzrosty mają także notować altcoiny w tym Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash i Stellar.
- Przez dekadę Bitcoin oraz altcoiny mogą bardzo mocno zyskać
- Badacze wyceniając kryptowalut brali pod uwagę szereg czynników
- BTC częściej wykorzystywany jest do spekulacji niż do płatności
Bitcoin (BTC) wzrośnie o 4000 proc.?
Według raportu Crypto Research Report z czerwca 2020 r., badacze prognozują cenę Bitcoina (BTC) i innych altcoinów. Zapowiadają się znaczne wzrosty, o ile szacunki się sprawdzą.
Te artykuły również Cię zainteresują
– Uważamy, że Bitcoin wciąż znajduje się na początku swojej krzywej adopcji – czytamy w raporcie.
– Cena 7200 USD na koniec 2019 r. sugeruje, że Bitcoin penetrował mniej niż 0,44 proc. wszystkich rynków adresowalnych [wartych 212 bln USD]. Jeśli ta penetracja zdoła osiągnąć 10 proc., to niezdyskontowane cena użyteczności BTC powinna osiągnąć prawie 400 tys USD – sugerują badacze.

Oznaczałoby to wzrost ceny o ponad 4000 proc. dla BTC do 2030 r., ale ETH, LTC i BCH również wyglądają byczo w tym scenariuszu, z gwałtownymi wzrostami odpowiednio o około 1600, 5000 i 5400 proc. Jednakże, największy wzrost odnotowałby XLM o ponad 11000 proc. z 0,07 do 7,81 USD.
Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Grupa badawcza przeanalizowała kryptowaluty bazując na ich docelowym rynku adresowalnym (TAM). Jest to metryka stosowana „do oszacowania sugerowanej przyszłej ceny kryptowaluty”. Zgodnie z raportem, TAM dla kryptowalut obejmują przekazy pieniężne, uchylanie się od podatków, konta offshore, magazyny wartości, transakcje online, mikropłatności, handel kryptowalutami, gaming, hazard online, kredyty konsumpcyjne, walutę rezerwową i inne.
W badaniu zaobserwowano także szybszy wzrost liczby transakcji spekulacyjnych w porównaniu do transakcji użytkowych dokonywanych np. w momencie zakupu dóbr i usług. Okazuje się, że wzrost cen kryptowaluty zbiega się w czasie z aktywnością na giełdach. Powyższe sugeruje, że kryptowaluty coraz częściej wykorzystywane są do spekulacji, a nie jako magazyn wartości
Autor poleca również:
- Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących
- Ropa WTI zaczyna tydzień od spadków. Koronawirus nie odpuszcza tłumiąc popyt
- Jak napisać zwycięski trading plan do handlu na Forex