Naga MarketsBitcoinW trakcie czwartkowej sesji Bitcoin na światowych rynkach osuwał się do poziomu 7400 dolarów, a w stosunku do złotego powracał pod psychologiczne wsparcie 30 tys. zł testując miesięczne minima. Dla kursu BTC tracącego w kluczowym momencie dnia nawet 9% jest to najgorsza sesja od październikowych dołków realizująca scenariusz spadkowy zakładany przez analityków.


Bitcoin znowu tani. Dobra okazja do zakupu BTC czy ostrzeżenie przed dalszymi spadkami?

W momencie publikacji poniższego artykułu Bitcoin traci do złotego ponad 6% i porusza się poniżej poziomu 30 tysięcy złotych. Sytuacja podobnie wygląda w stosunku do dolara amerykańskiego, gdzie spadki sięgają poziomu wsparcia z końcówki października, będącego drugą docelową strefą deprecjacji w krótkim terminie.

O możliwym teście półrocznych minimów BTC w porannej czwartkowej analizie informował Adam Rak z Comparic24.tv: „kurs BTC zbliża się do testu dołków z pierwszej połowy października oraz zejścia do półrocznych minimów na wysokości 7200 dolarów. Oczywiście psychologiczny poziom zapewnia obecnie silne wsparcie, jednak brak zmienności na rynku wpływa zazwyczaj na ograniczenie obrotu, co zwiększa ryzyko nagłych ruchów spadkowych”

Wspomniany, nagły ruch spadkowy, rzeczywiście się zmaterializował sprowadzając po godzinie 16:00 czasu polskiego Bitcoina w okolice poziomu 7400 dolarów, czyli zakresu październikowej strefy wsparcia. Wolumen w trakcie czwartkowej sesji był jednym z najwyższych w listopadzie, w porównaniu do danych historycznych nadal utrzymuje się jednak na relatywnie niskich poziomach:

Bitcoin BTCUSD 21.11
Bitcoin silnie tracił w czwartek nie tylko do złotego, ale również do dolara. Źródło: Tradingview.com

W przypadku do polskiego złotego główne wsparcie według notowań giełdy BitBay znajduje się na wysokości 28 tysięcy złotych, gdzie przebiegają dołki z czerwca oraz października bieżącego roku. Oznacza to, że BTC ma przynajmniej teoretycznie jeszcze około 2 tysiące złotych miejsca do spadków przed potencjalną korektą wzrostową.

Spadki Bitcoina pociągnęły za sobą w czwartkowy wieczór również deprecjację innych kryptowalut. Najsilniej, bo ponad 8%, tracą EOS, Litecoin, Ethereum oraz Bitcoin Cash. W skali tygodniowej stopa zwrotu największych altcoinów osiągają już dwucyfrowe dołki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here