Naga MarketsBitcoin szachyProfesor ekonomii na Harvardzie i były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kenneth Rogoff uważa, że rządy nie pozwolą bitcoinowi rozkwitnąć na dużą skalę. W jego ocenie, prędzej czy później pojawią się regulacje, które zduszą potencjał drzemiący w krypto walutach.

  • Bitcoin musi zostać uregulowany – uważa profesor Harvardu
  • Jego zdaniem, rządy się tym zajmą
  • Regulacja krytpowalut może doprowadzić do spadku ceny BTC
  • Rzeczywiste zastosowanie BTC jest bardzo małe

Profesor Harvardu ostrzega przed ścisłą regulacją kryptowalut

Profesor Uniwersytetu Harvarda Kenneth Rogoff podzielił się kilkoma przemyśleniami na temat regulacji bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
– To jest spekulacja – zaczął dodając, że był sceptycznie nastawiony do BTC. Dostrzegł jednak, że bitcoin jest używany w państwach upadłych.

Ekonomista może sobie wyobrazić, że w czarnej wizji przyszłości, Bitcoin może mieć jakieś zastosowanie. Niemniej jednak, uważa on, że rządy nie pozwolą na pseudonimowe transakcje na dużą skalę. Po prostu na to nie pozwolą.

– Regulacje wejdą. Rząd wygra. Nie ma znaczenia, jaka jest technologia – przyznał.

Zapytany, czy doradziłby sekretarz Yellen w Ministerstwie Skarbu, aby Stany Zjednoczone uczestniczyły w ustanawianiu regulacji mogących przyczynić się do potężnych spadków na notowaniach BTC przyznał wprost, że “tak”.

– To musi być regulowane … Myślę, że rządy się tym zajmą. [BTC] Nie jest używany tak szeroko i podejrzewam, że chociaż lobbyści bitcoina odnieśli sukces w popularyzacji go w niektórych miejscach, to nie będzie to trwałe – przyznał.

Rogoff od dawna był sceptykiem bitcoinów. W 2018 roku powiedział CNBC, że kryptowaluta ma większe prawdopodobieństwo, że za dekadę będzie warta 100 dolarów niż 100 tys. dolarów.

– Zasadniczo, jeśli odejmiesz możliwość prania pieniędzy i unikania podatków, jego rzeczywiste zastosowania jako środka transakcyjnego są bardzo małe – przyznał były główny ekonomista MFW.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti notowania | euro | jsw akcje forum | dji index | jsw giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar spada w poniedziałek. Spojrzenie na euro (EUR/USD) i kurs funta (GBP/USD)
Następny artykułWig20 traci w poniedziałek w połowie sesji 0,7%. CD Projekt 3% nad kreską!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here