Naga Markets

Bitcoin szachyProfesor ekonomii na Harvardzie i były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kenneth Rogoff uważa, że rządy nie pozwolą bitcoinowi rozkwitnąć na dużą skalę. W jego ocenie, prędzej czy później pojawią się regulacje, które zduszą potencjał drzemiący w krypto walutach.

  • Bitcoin musi zostać uregulowany – uważa profesor Harvardu
  • Jego zdaniem, rządy się tym zajmą
  • Regulacja krytpowalut może doprowadzić do spadku ceny BTC
  • Rzeczywiste zastosowanie BTC jest bardzo małe

Profesor Harvardu ostrzega przed ścisłą regulacją kryptowalut

Profesor Uniwersytetu Harvarda Kenneth Rogoff podzielił się kilkoma przemyśleniami na temat regulacji bitcoina.– To jest spekulacja – zaczął dodając, że był sceptycznie nastawiony do BTC. Dostrzegł jednak, że bitcoin jest używany w państwach upadłych.

Ekonomista może sobie wyobrazić, że w czarnej wizji przyszłości, Bitcoin może mieć jakieś zastosowanie. Niemniej jednak, uważa on, że rządy nie pozwolą na pseudonimowe transakcje na dużą skalę. Po prostu na to nie pozwolą.

– Regulacje wejdą. Rząd wygra. Nie ma znaczenia, jaka jest technologia – przyznał.

Zapytany, czy doradziłby sekretarz Yellen w Ministerstwie Skarbu, aby Stany Zjednoczone uczestniczyły w ustanawianiu regulacji mogących przyczynić się do potężnych spadków na notowaniach BTC przyznał wprost, że “tak”.

– To musi być regulowane … Myślę, że rządy się tym zajmą. [BTC] Nie jest używany tak szeroko i podejrzewam, że chociaż lobbyści bitcoina odnieśli sukces w popularyzacji go w niektórych miejscach, to nie będzie to trwałe – przyznał.

Rogoff od dawna był sceptykiem bitcoinów. W 2018 roku powiedział CNBC, że kryptowaluta ma większe prawdopodobieństwo, że za dekadę będzie warta 100 dolarów niż 100 tys. dolarów.

NED

– Zasadniczo, jeśli odejmiesz możliwość prania pieniędzy i unikania podatków, jego rzeczywiste zastosowania jako środka transakcyjnego są bardzo małe – przyznał były główny ekonomista MFW.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti notowania | euro | jsw akcje forum | dji index | jsw giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDolar spada w poniedziałek. Spojrzenie na euro (EUR/USD) i kurs funta (GBP/USD)
Następny artykułWig20 traci w poniedziałek w połowie sesji 0,7%. CD Projekt 3% nad kreską!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here