Naga MarketsBitcoin za 70 tys. dol. to wkrótce nowa norma, uważa analityk eToroGdy bitcoin przekroczy trwale wartość 50 tys. dol., cena 70 tys. dol. może „wkrótce stać się nową normą”, twierdzi analityk kryptowalutowy platformy inwestycyjnej eToro skierowanej do klientów detalicznych. W trakcie środowej sesji kurs BTC ustanawiał nowe maksima powyżej poziomu 51 tys. dol., rosnąc kolejny dzień z rzędu.

  • Simon Peters z eToro jest zdania, że przebicie poziomu 50 tys. dol. może oznaczać wyznaczenie nowego ważnego wsparcia na rynku bitcoina, otwierając drogę do dalszych wzrostów
  • Bitcoin tylko w tym roku zyskuje już 76%, w zeszłym rosnąc o ponad 300%
  • Razem z BTC rośnie również kapitalizacja rynku kryptowalutowego, która osiąga poziom 1,5 bln dol.

Bitcoin korzysta ze słabości dolara. Kurs BTC celuje w 70 tys. dol. lub więcej

Zdaniem analityka eToro środowisko bardzo niskich stóp procentowych w połączeniu z taniejącym dolarem oraz obawami o skok inflacji spowodowały, że inwestorzy bardzo przychylnie patrzą na bitcoina szukając w nim bezpiecznej przystani w niepewnych czasach (widząc jednocześnie wysokie stopy zwrotu, które generuje).

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatecznie bitcoin burzy status quo i wykorzystuje słabnącą siłę dolara. Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy detaliczni starają zabezpieczyć się przed inflacją, a instytucje szukają sposobów napędzania wzrostu, nie ma więc powodu, dla którego wartość 70 000 dolarów nie może wkrótce stać się nową normą. Chociaż wydaje się, że realistycznie kryptowaluta może mierzyć nawet w wyższą cenę, jeśli weźmiemy pod uwagę jej dotychczasową imponującą wydajność, jaką prezentuje w 2021 roku – prognozuje przyszłe ceny BTC analityk eToro, Simon Peters.

Niezaleznie od tego na jaką miarę się spojrzy, bitcoin deklasuje inne klasy aktywów pod względem zwrotu z inwestycji. Od początku 2021 rośnie o 76%, z czego w samym tylko lutym dodając do swojej wartości 54%. Styczeń, przez którego większość obserwowano korektę spadkową, również ostatecznie zakończył się na plusie (+14,3%).

Niesamowity wzrost wartości bitcoina, jaki możemy zaobserwować w tym roku, nie wykazuje żadnych oznak osłabienia. Najnowszy przełom pokazuje, że bitcoina należy już uznać za główny składnik aktywów inwestycyjnych – twierdzi Peters.

Analityk platformy inwestycyjnej eToro zwraca uwagę, że katalizatorem aprecjacji w ostatnim czasie były informacje publikowane przez międzynarodowe korporacje. Wśród nich znalazł się między innymi najstarszy bank w USA, BNY Mellon, który ogłosił wejście na rynek cyfrowych aktywów.

Fakt, że największe międzynarodowe korporacje, od BNY Mellon po Mastercard, ustawiają się w kolejce, aby udzielić wsparcia bitcoinowi, pokazuje, jaką on ma teraz siłę. Jego siła nabywcza tylko wzrośnie, gdy więcej wielkich firm zdecyduje się w niego zainwestować – dodaje analityk eToro.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here