Naga MarketsBitcoin monetaW wątku na Twitterze opublikowanym w sobotę (17 sierpnia 2019 r.) Alex Krüger przedstawił swój argument za tym, że cena bitcoina osiągnie 50 000 USD najpóźniej do 2021 r. Dlaczego bitcoin ma wzrosnąć?

Według Krügera, istnieje znacznie więcej pozytywnych czynników napędzających kurs BTC, niż tych, które mogłyby załamać wzrosty kryptowaluty.

Fragment wątku brzmi:

“Im spojrzymy szerzej, tym bardziej widać pozytywy niż negatywy. Pomyśl, że 1 BTC ostatecznie przebije poziom 20 000 USD w 2020 lub 2021 roku, a kiedy to zrobi, powinno szybko przebić 30 000 USD, 40 000 USD i 50 000 USD.”

Obecnie cena jednego bitcoina znajduje się w obszarze powyżej poziomu 10 000 USD. Dokładnie w momencie pisania tych słów za 1 coina należy zapłacić 10 800 USD. 

Bitcoin – możliwe spadki?

Krüger bierze jednak pod uwagę też ewentualne spadki ceny bitcoina do 8 500 USD.  Dodaje, że jeśli wkrótce bitcoin spadnie poniżej 9 000 USD, istnieje prawdopodobieństwo, że gwałtownie spadnie właśnie do tego poziomu – 8 500 USD. Według Krügera wszelkie dalsze spadki powinny być traktowane jako „prezent” – okazja do zakupu w ramach przygotowań do kolejnej bańki za rok czy dwa lata.

Dlaczego BTC ma rosnąć? Jako powód podaje się rentowność kopania, która pozostaje wysoka. Obecnie też górnicy „hodlują” nie tylko zyski, ale także dochody, bowiem liczą na długoterminowe skoki ceny. Owa opłacalność zachęca do napływu na rynek większej liczby górników, co z kolei podnosi wskaźniki wzmacniające fundamenty BTC.

Niemal stałym argumentem za wzrostami jest też wojna handlowa na linii Chiny – USA. Coraz częściej mówi się także, że bitcoin staje się “bezpieczną przystanią” na czas kryzysu. To coś, co jeszcze parę lat temu wydawało się niemożliwe. Mimo wszystko coraz częściej stawia się kryptowaluty (przynajmniej te czołowe) obok kruszców pokroju złota i srebra. Rośnie też zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych na rynku, o czym pisaliśmy tutaj.

Innego zdania jest jednak Travis Kling z amerykańskiego funduszu hedgingowego Ikigai Asset Management.

„To może być tak, że BTC jest wystarczająco silne, aby pływać teraz w basenie, ale nie w oceanie”

– uważa.

Podzielacie jego opinię?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here