Naga Markets

„Ogromna ściana pieniędzy” wyśle kurs ​bitcoina do poziomu 1 miliona USD już w 2025 roku – prognozuje Raoul Pal.

  • Pal twierdzi, że bitcoin będzie kosztował za niecałe 5 lat 1 mln USD.
  • Za bańką na BTC ma stać “wielka ściana pieniędzy”, czyli kapitał dużych firm.

Bitcoin po 1 mln USD

Bitcoin (BTC) ma w 2025 r. osiągnąć cenę 1 miliona USD. Zdaniem założyciela i dyrektora generalnego Real Vision, Raoula Pala, to uczciwa cena.W wywiadzie dla Stansberry Research powiedział, że w ciągu najbliższych kilku lat na rynek kryptowaluty napłynie „ogromny mur pieniędzy”. Pytany, czy sprawi to, że 1 bitcoin będzie kosztował 1 mln USD oparł: – Myślę, że tak będzie, bez względu na to, czy to kwestia pięciu, czy sześciu lat.

(…) z tego, co wiem ze wszystkich instytucji, od wszystkich ludzi, z którymi rozmawiam, wchodzi w to [w BTC] ogromny kapitał. To ogromna ściana pieniędzy – dodał.

Efekt halvingów

Jego zdaniem na kolejne bańki wpływ będą miały też halvingi. Ostatni podział nagrody dla górników BTC miał miejsce w maju 2020 roku. Zdaniem Pala już on sprawi, że cena BTC znacznie urośnie.

Do tego dochodzi wspomniany duży kapitał, który zapewne napłynie od korporacji, które zaczną wykupywać bitcoiny, jak sugeruje rosnąca liczba analityków.

– Myślę, że nie stanie się tak z powodu upadku świata; to dlatego, że nastąpi adopcja i naprawdę duże zasoby kapitału [napłyną na rynek BTC] – podsumował Pal.

Pal ujawnił również, że będzie chciał sprzedać swoje złoto i zamienić je na bitcoiny ze względu na lepsze wyniki na wykresie tego ostatniego.

Powiedział także, że przyszłość należy do bitcoina.

– Kiedy spojrzysz na możliwości makro, kiedy to wszystko się dzieje… Bitcoin zaczyna wyłamywać się z formowanych przez siebie wzorców, znacznie przewyższy w końcu złoto, jestem tego w 100 proc. pewien – prognozuje.

Dziś za 1 BTC płaci się jednak “tylko” 11 300 USD, czyli 3,9 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Za 1 ETH inwestorzy muszą zaś zapłacić 365 USD, ponad 4 proc. więcej niż 7 dni temu.

Autor poleca też:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here