Naga MarketsKolejny inwestor uważa, że bitcoin osiągnie cenę 1 miliona USD w ciągu najbliższych kilku lat. Chodzi o Raoula Pala, dyrektora generalnego Global Macro Investor.

  • Raoul Pal uważa, że obecny system finansowy upada.
  • Jego zdaniem to BTC i złoto pomogą przetrwać kryzys.
  • Jego zdaniem każdy powinien dziś posiadać już bitcoiny, bo te wraz z innymi kryptowalutami mają stanowić fundament nowego systemu.

Pieniądze to zdychające bestie

Pal przewiduje, że znany nam system pieniężny „zawiedzie bardziej lub mniej dramatycznie” w czasie „długiego, przeciągającego się krwawienia”. 

Te artykuły również Cię zainteresują
[Znane nam pieniądze] są po ostatnim kryzysie zdeformowaną bestią, która ledwo funkcjonuje – dodał.

Jest zdania, że bitcoin przyjdzie nam na ratunek, podobnie jak wcześniej zrobiło to złoto, które, jak twierdzi, pomaga przetrwać okres inflacji.

– Złoto to ochrona naszych aktywów. Bitcoin to spoiwo z przyszłym systemem. Oba [aktywa] nas ocalą i zapewne wzbogacą – dodał.

Bitcoin za 1 mln USD

Jeśli chodzi o konkretne prognozy, Pal twierdzi, że złoto „może wzrosnąć 3-krotnie lub 5-krotnie w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat”. Stwierdził też, że BTC „może osiągnąć 1 mln USD w tym samym okresie”.

Pal zachwycał się też altcoinami, cyfrowymi walutami banków centralnych i tokenami, takimi jak projekt Libra Facebooka. “To wszystko razem” ma pomóc zbudować “kolejny system finansowy o wartości 100 miliardów dolarów”. Bitcoin, zauważa, został stworzony tak, aby prosperować w najbardziej wymagających czasach – powstał w końcu jako odpowiedź na kryzys z 2008 r.

 

Dalej kontynuuje swoje prognozy.

– Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch lat [BTC] osiągnie cenę 100 000 USD. Ale może wzrosnąć do 1 mln USD w tym samym okresie – twierdzi.

Pal kończy swoje wywody, sugerując, że każdy „musi mieć bitcoiny”.

Dziś za 1 BTC płaci się już na giełdach ok. 7600 USD, co przekłada się na wzrost o ok. 0,5 proc. w skali 24 h.

Autor polecam też:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. BITCOIN będzie warty 1mln dolarów ale w tym samym zdaniu ten słynny “inwestor” mówi ze te dolary będą g o w n o warte. Czy w takim razie będę miał 1mln gownianych dolarów czy tez może za 1btc będę mógł nabyć coś bardziej wartościowego ? Może za 5 lat milion dolarów wystarczy na zakup np średniej klasy samochodu. To co mi z tego bitcoina? Rozumiem bawić się teraz kupować sprzedawać dostawać realne pieniądze za które kupuje artykuły spożywcze albo ubrania. Czy za btc mogę gdzieś kupić kurczaka, jajka albo jeansy ? Czy mogę zapłacić za paliwo na stacji w btc , czy mogę opłacić fundusz rodziców w przedszkolu dziecka ? Nie mogę. Narazie nie mogę. A za 5 lat to równie dobrze gospodarka może tak się rozsypać ze w sklepie będzie mąka i sól. Wtedy btc o wartości miliona dolarów będzie g o w n o wart.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here