Naga MarketsBitcoin za 1 mln dolarów w ciągu 5 lat. BTC  ma okazję pokonać rynek akcji, uważa Raoul PalDyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal ostrzega przed złowieszczym rynkiem akcji. Ten znany inwestor uważa, że Bitcoin (BTC) ma szansę na pokonanie Wall Street, gdy dojdzie do brutalnego załamania rynku. Inwestorzy detaliczni mają ponadto okazję do kupna najstarszej kryptowaluty zanim rynek zaleją inwestorzy instytucjonalni.

  • Wzrost rynku akcji może mieć niebawem swój gwałtowny koniec 
  • Siła nabywcza dolara spadnie, ale upadku raczej nie będzie
  • Bitcoin może wzrosnąć do 1 mln dolarów w ciągu 5 lat

Pal wieszczy spadki akcji

Były menadżer w Goldman Sachs powiedział, że inwestorzy powinni zwrócić uwagę na kluczowy wykres, który sugeruje, iż niedawny wzrost na giełdzie może zakończyć się gwałtownie i boleśnie.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– Myślę, że istnieje bazowa narracja i przechodzimy od nadziei do niewypłacalności. Pamiętaj tylko, że jeśli spojrzysz na ten ostatni wykres, to jest obecny rajd  w porównaniu z rajdem w 1929 r. W pewnym sensie osiągnął szczyt na tych poziomach także tym razem – sugeruje Pal.

– Poza tym w latach 2001-2002 odbył się drugi rajd. Pamiętam go dobrze… To była faza nadziei. W 2011 roku była również wcześniejsza faza nadziei. Ten rajd osiągnął szczyt po około sześciu miesiącach. Timing jest więc gdzieś w pobliżu – dodał znany inwestor.

Do upadku dolara jeszcze długa droga

Chociaż Pal wierzy, że waluty fiducjarne na całym świecie zostaną znacznie zdewaluowane z powodu zwiększonego dodruku pieniądza jest zdania, że do załamania dolara amerykańskiego nie jest wcale blisko.

– Nie wierzę w argument mówiący o upadku dolara. Jeszcze nie. Oczywiście, czy dolar może się osłabić? Czy upadnie? Nie sądzę. Myślę, że Bank Anglii, mówiąc dziś o ujemnych stopach procentowych, udowodnił, dlaczego tak się nie stanie. Każdy musi zrobić to samo. Świat to nie tylko Stany Zjednoczone. Chodzi o to, że wszyscy próbują się chronić i wszyscy wiedzą, że jedyną odpowiedzią jaką mają, jest coraz większy dodruk. Nic już nie zostało z polityki pieniężnej – uważa Pal.

– Kiedy to robimy, kiedy tyczy się to wszystkich walut, spada ich ogólna siła nabywcza – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin może wzrosnąć do 1 mln dolarów w ciągu 5 lat

Chociaż spodziewa się, że dolar straci siłę nabywczą, Pal mówi, że wierzy, że Bitcoin może wzrosnąć do 1 miliona dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Mówi, że inwestorzy indywidualni mają obecnie rzadką okazję kupna BTC, zanim pojawi się napływ inwestorów instytucjonalnych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here