Naga MarketsBinance prezentuje obecnie ciekawy raport dot. rynku kryptowalut. Porównuje w nim to, jak w czasie pierwszego kwartału 2020 r. zachowywał się bitcoin w porównaniu z innymi aktywami.

W pierwszym kwartale 2020 r. cena bitcoina spadła o 10 proc., podczas gdy wartość indeksu S&P500 o 19 proc. Korelacja pomiędzy kryptowalutą a indeksem akcji była stosunkowo wysoka i wyniosła 0,57. Tymczasem złoto wykazywało zerowy związek z BTC przez te całe 3 miesiące.

Bitcoin a reszta świata

Bardzo interesujące dane wynikają z poniższej tabeli, którą prezentuje Binance:binance wykresOkazuje się, że BTC ma wysoką korelację z CMC200, S&P500, Russel 2000 i VIX. Zdecydowanie gorzej wypada to, gdy spojrzymy na złoto czy srebro. To ostatnie jest o tyle dziwne, że przecież kryptowaluta miała być czymś na miarę “cyfrowego złota”. Powyższe dane wskazywałyby na coś zgoła odmiennego.

Dane z tabeli zostały oczywiście oparte na kursach poszczególnych aktywów:

Będzie dobrze?

Binance podsumowuje jednak sytuacje w sposób, który powinien ucieszyć fanów BTC:

“Zawirowania rynkowe, częściowo spowodowane trwającym kryzysem dot. COVID-191, doprowadziły do ujemnych zmian cen w przypadku większości tradycyjnych klas aktywów, takich jak ropa, towary, akcje i obligacje korporacyjne. W następstwie globalnego zawirowania, ceny bitcoina i innych kryptowalut spadły, podobnie jak inne aktywa, takie jak akcje. Pomimo tego, że bitcoin wykazuje znaczącą dodatnią korelację z amerykańskimi akcjami w pierwszym kwartale 2020 r., ten wysoki współczynnik korelacji prawdopodobnie nie zostanie utrzymany w perspektywie średnio- i długoterminowej.”

Wynikałoby z tego, że giełda zakłada, że marcowa fala spadków kursu BTC to tylko efekt pierwszej paniki na rynkach w czasie początku kryzysu gospodarczego, zaś w późniejszym okresie (który może już się rozpoczął) kryptowaluty zaczną odrywać się do rynku akcji i rosnąć (zakładając, że te ostatnie nadal będą spadać).

Czy taki scenariusz jest realny? Tak, bowiem już w maju czeka nas halving, który z reguły skutkował hossą. Możliwe, że tak będzie i tym razem. Przekonamy się o tym jednak już wkrótce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here