Naga MarketsBitcoin BTCChociaż o analizie technicznej oraz metodologii Price Action zdecydowanie częściej mówi się w przypadku bardziej tradycyjnych rynków, to znajduje ona zastosowanie – zdaniem wielu ekspertów – również w przypadku Bitcoina. Wykres najstarszej z kryptowalut ma doskonałą możliwość potwierdzenia lub odrzucenia tej tezy w czwartek, rysując na wykresie dziennym bardzo wyraźny sygnał sprzedażowy sugerujący odrzucenie wzrostów przez podaż. Czy kurs BTC czekają spadki w kierunku 6500 dolarów?


Bitcoin i pin bar na wykresie dziennym pod oporem. Czy rynek zobaczy sygnał spadkowy?

Długi dolny lub górny knot i wąski korpus – świeca sygnalna pin bar jest najprostszą w identyfikacji formacją Price Action, którą klasyczna analiza techniczna określiłaby mianem młota (pin bar wzrostowy) lub spadającej gwiazdy (pin bar spadkowy). Więcej na jego temat oraz o rozpoznawaniu istotnych pin barów w osobnym artykule autorstwa Niala Fullera.

Co do zasady, jeżeli pin bar pojawia się pod ważnymi poziomami wsparcia i oporu, wtedy może sygnalizować chęć odwrócenia lub kontynuowania trendu. W przypadku dziennego wykresu Bitcoina wyraźnie sygnalizuje chęć dalszych spadków po nieudanej próbie środowego wybicia strefy lokalnych oporów:

Bitcoin w czwartek spadał po teście lokalnych maksimów

W środę, w godzinach popołudniowych kurs BTC niespodziewanie rósł, osiągając w kilkanaście minut poziom 7750 dolarów. Dynamiczne wzrosty zostały jednak szybko zniesione i sesja kończyła się ostatecznie pod spadkową linią trendu oraz minimami z października, właśnie w formie wspomnianego wcześniej pin bara. Najbliższy poziom docelowy dla sygnalizowanych przez niego spadków to średnioterminowe dołki na wysokości poziomu 6500 dolarów.

Jak na razie jednak czwartkowa sesja przynosi ze sobą wzrosty, obserwowane również na innych rynkach kryptowalutowych. Kurs BTC rośnie o około 1,6%, a najlepiej radzi sobie Bitcoin Cash, którego wartość w przeciągu ostatnich 24 godzin zwiększa się o ponad 2,3%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here