Naga MarketsBitcoin z testem dwutygodniowych dołków. Altcoiny jednak w góręNotowania Bitcoina w trakcie poniedziałkowej sesji kontynuowały weekendową deprecjację i chwilowo testowały dwutygodniowe minima spadając poniże 9500 dolarów. We wtorek miejsce ma skromna korekta wzrostowa, kurs BTC nie wpłynął jednak na osłabienie nastrojów na rynku altcoinów. W gronie 20 największych dominują wzrosty, a najsilniej rosną Bitcoin SV (17%), NEO (7%), Tezos (7%) oraz Ethereum (6%).


Bitcoin w kierunku 13 tysięcy dolarów? Test lokalnego wsparcia mógł być okazją do zakupów

Jak twierdzi redaktor Comparic24.tv, Maksymilian Bączkowski, Bitcoin powinien do końca przyszłego miesiąca osiągnąć poziom 13 tysięcy dolarów kontynuując cykl tworzenia kolejnych lokalnych szczytów i krótkich impulsów korekcyjnych. Zejście poniedziałkowe do okolic lokalnego wsparcia wyznaczanego na maksimach z końcówki lutego mogło zostać potraktowane przez traderów jako okazja do zakupu po relatywnie korzystniejszych cenach niż na zeszłotygodniowej górce.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jeżeli Bitcoin zejdzie w okolice ostatniego wsparcia i będzie w stanie utrzymać te poziomy, to będziemy mogli mówić o dalszej re-akumulacji. Do końca kwartału spodziewam się natomiast podbicia w okolice 13 tysięcy dolarów, na razie warto jednak zachować cierpliwość i obserwować jak będzie rozwijała się sytuacja na wykresiekomentował Bączkowski tydzień temu, 11 lutego.

Bitcoin ma za sobą słabszy koniec i początek nowego tygodnia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin ma za sobą słabszy koniec i początek nowego tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Chociaż gorsza kondycja BTC ciągnie za sobą zazwyczaj cały rynek altcoinów, to w gronie dwudziestu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji utrzymuje się optymizm, przez co wartość wszystkich tokenów znajdujących rynku wzrastają ponownie do okolic 300 miliardów dolarów.

Bitcoin SV liderem spekulacyjnych wzrostów. Neo, Dash i Ethereum podążają w jego ślady

Na brak zmienności w ostatnim czasie nie może narzekać Bitcoin SV (BSV). W poniedziałek testował 50 EMA ( pierwszy raz od początku roku) oraz najniższe poziomy od miesiąca, po czym dynamicznie odbijał i kontynuuje wzrosty również we wtorek.

Kurs Ethereum również znalazł się na kolejce górskiej i dwa dni z rzędu odrzucał silniejszą korektę obecnych maksimów rysując dwa bardzo długie dolne knoty i nie przegrywając walki z podażą o utrzymanie strefy 250 dolarów. W efekcie cena ETH nadal pozostaje w okolicach najwyższych poziomów od lipca ubiegłego roku.

Po stronie spadkowiczów w poniedziałkowe przedpołudnie znalazł się tak naprawdę jedynie Monero (tracąc około 2%). Tether oraz Bitcoin balansują bowiem na granicy progu rentowności (w ujęciu ostatnich 24 godzin).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: EUR/JPY – w dużym trendzie spadkowym
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Grupa Azoty – niższe ceny gazy pomogą notowaniom?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here