Naga MarketsBitcoin z sześcioma zielonymi świecami z rzędu. Najlepszy I kw. BTC od 2013 r.Bitcoin właśnie zamknął sześć kolejnych miesięcznych byczych (wzrostowych) świec po raz pierwszy od kwietnia 2013. Jeśli historia z tamtego okresu się powtórzy, kurs BTC może cieszyć się dalszymi parabolicznymi wzrostami w tym roku. Jednocześnie najstarsza kryptowaluta domknęła najlepszy pierwszy kwartał roku od 8 lat, zyskując w I kw. 2021 ponad 100%.

  • Bitcoin powtarza rekord sprzed 8 lat, jednocześnie domykająć njalepszy kwartał od tego samego okresu
  • W pierwszych trzech miesiącach roku kurs BTC umacniał się o 100% dodając do swojej wartości prawie 30 tys. dol.
  • Analitycy jednak ostrzegają: historyczne wyniki nie muszą wieszczyć przyszłych zysków

Bitcoin powtarza rekord z 2013. Nie musi on jednak oznaczać dalszych wzrostów

W kwietniu 2013 roku, bitcoin zamknął się na poziomie około 140 dolarów po sześciu zielonych świecach miesięcznych. Podczas gdy rynki cofnęły się do mniej niż 100 dolarów w ciągu następnych dwóch miesięcy, BTC następnie skoczył o 700% w skali kolejnego półrocza i po raz pierwszy w historii pokonał pułap 1000 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zanotował podobny wzór w okresie poprzedzającym paraboliczną hossę z 2017 roku, z rynkami notującymi pięć kolejnych zielonych świec miesięcznych z rzędu rosnąć z około 5 do niemal 20 tys. dol.

Teraz rekord z 2013 roku zostaje wyrównany i bitcoin domyka szóstą świecę wzrostową z rzędu, rosnąc w marcu o około 30%, a w całym tym okresie o 270%.

Bitcoin na wykresie miesięcznym. Źródło: Tradingview.com

Według stratega Bloomberga, Mike’a McGlone’a, bitcoin może osiągnąć poziom 400 tys. dol. do przyszłego roku, jeśli rynki będą podążać za trendami obserwowanymi w latach 2013 i 2017. McGlone niedawno prognozował, że kurs BTC jest “na dobrej drodze do stania się globalnym cyfrowym aktywem rezerwowym”.

Weteran trader i analityk rynku, Peter Brandt, jest również byczo nastawiony do bitcoina przewidując, że BTC może zyskać kolejne 250%, aby przebić się powyżej 200 tys. dol. Porównuje obecną sytuację rynkową do konsolidacji z 2017 roku, po której BTC ruszył w kierunku historycznych maksimów.

Jednak przeszłe trendy nie gwarantują przyszłych wyników, a historia zielonych świec nie zawsze wróży dalsze wzrosty. Pomimo tego, że BTC pod koniec 2015 r. rysował pięć wzrostowych świeczek miesięcznych z rzędu, we wczesnych tygodniach 2016 r. załamał się o 20%, po czym przez kilka miesięcy tworzył zacieśniającą się konsolidację.

Podobnie, po pięciu kolejnych miesiącach byczego impetu, które rozpoczęły 2019 rok, nastąpił przedłużający się trend spadkowy, w którym BTC spadł o ponad 60% od swoich maksimów z 2019 roku podczas krachu w “czarny czwartek” w marcu 2020 roku. Bitcoin nie odzyskał swoich szczytów cenowych z 2019 roku aż do grudnia 2020 roku.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin zamyka najlepszy pierwszy kwartał od 8 lat

Jak zauważała jeszcze w marcu platforma analityczna Skew, bitcoin znajdował się na dobrej drodze do zamknięcia najlepszego pierwszego kwartału w przeciągu ostatnich 8 lat:

Wynik ten rzeczywiście udało się osiągnąć, a ostateczny kwartalny wzrost BTC przekroczył ponad 100%: kryptowalutą kończyła pierwsze trzy miesiące roku na wysokości poziomu 58,7 tys. dol. rosnąc w tym okresie o prawie 30 tys. dol.

Jak zauważa Skew, BTC ma na swoim koncie już cztery kwartały wzrostowe z rzędu (co ostatni raz miało miejsce w 2017 roku). Co więcej, drugi kwartał jest dla rynku bitcoina zazwyczaj najlepszym (jeżeli poprzedza go kwartał zamknięty na plusie). Taka sytuacja miała miejsce między innymi w 2017 i w 2019 roku kiedy po zyskach z pierwszych trzech miesięcy kurs BTC w przeciągu następnych trzech rósł kolejno o 125% oraz 156%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw forum | biomed-lublin notowania | płatność blik co to jest | pkn orlen kurs | kurs zloty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here