Naga MarketsBitcoin z szansami na dalsze wzrosty? Wynik wyborów zwiększy presję na FEDZakończony wczoraj pierwszy tydzień po wyborach prezydenckich w USA, przyniósł momentami szaleńczą zmienność. Głównym ruchem od pierwszego dnia po wyborach było osłabienie dolara, praktycznie względem wszystkich głównych walut. Największym wygranym tego burzliwego okresu jest jednak kryptowaluta Bitcoin, która zyskała sporo więcej, niż dolar stracił do ważniejszych walut.

  • Amerykańskie wybory osłabiają dolara
  • Dynamicznie rośnie kurs BTC/USD
  • Prezydent Demokrata i republikański Senat – to wywrze presję na działania FED, osłabiając dolara

Co ciekawe, pierwsze wstępne wyniki dające przewagę urzędującemu prezydentowi, wywołały odwrotny efekt. Gdyby nie napływ kolejnych policzonych głosów i szybka zmiana lidera, tydzień na rynkach mógłby wyglądać zupełnie inaczej. Siła Bitcoina może zaskakiwać, gdyż jak już wspomnieliśmy, była ona większa niż słabość odwrotnie skorelowanego dolara.

Wydaje się, że dotychczasowy wynik wyborów czyli zwycięstwo Joe Bidena oraz utrzymanie większości w Senacie przez Republikanów to jeden z powodów siły takich instrumentów jak złoto czy właśnie Bitcoin. Taki wynik może bowiem oznaczać trudności, tak jak było to dotychczas, z dogadaniem się polityków np. co do kształtu kolejnych pakietów fiskalnych. Naturalne jest więc, że piłeczka zostanie przerzucona na FED, który będzie zmuszony podjąć kolejne kroki. To przekłada się na dalsze osłabianie amerykańskiej waluty, a więc także na przestrzeń do dalszych wzrostów na BTC/USD.

Bitcoin pionowo w górę

Spoglądając na wykres tygodniowy, widać ogromną dynamikę wzrostów z tego tygodnia. Wydaje się, że kiedy wynik wyborów stanie się oficjalny i prezydent Trump uzna swoją porażkę, przyjdzie czas na pewne odreagowanie. Korekta z pewnością zawita także na Bitcoinie. W dłuższym terminie, wspomniana presja na FED, może skutecznie osłabiać dolara, dając szansę na kontynuację trendu. Najbliższy cel jest bardzo odległy, gdyż są to maksima z 2017 roku. Jest to więc długoterminowa perspektywa.

btcusd

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here