Naga MarketsBitcoin z szansą powrotu do 9 tys. USD. Maksymilian Bączkowski prognozuje kurs BTCW trakcie wtorkowej sesji najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, nie realizowała zejścia do lokalnego wsparcia i tworzy nową krótkoterminową konsolidację, w efekcie czego Maksymilian Bączkowski modyfikuje swoje założenia dla kursu BTC i po niewielkiej korekcie w ramach obecnego „boxa” zakłada powrót ceny do poziomu 9 tysięcy dolarów. Na szerokim rynku kryptowalutowym nastroje pozostają pozytywne, a najsilniej zyskują Bitcoin SV (6%), Binance Coin (4,6%) oraz Bitcoin Cash (2,3%).


Bitcoin konsoliduje, kurs BTC jednak z szansą ponownego podejścia do 9 tysięcy dolarów

Podczas wczorajszego dnia handlowego notowania Bitcoina miały powracać w okolice górnego ograniczenia boxa z pierwszej części miesiąca i testować okolice 8200 dolarów. Deprecjacja zatrzymała się jednak nad poziomem 8500 dolarów i jak twierdzi Maksymilian Bączkowski, na rynku widać brak chęci do silniejszego zepchnięcia kursu BTC. W efekcie wykres rysuje nowy zakres krótkoterminowej konsolidacji, której wybicie górą może jeszcze dzisiaj otworzyć drogę do ponownego testu poziomu 9 tysięcy dolarów:

Rynek tworzy konsolidację, w ramach której zejście w okolice 8500 dolarów i utrzymanie poziomu wydaje się zasadne, a po nich powinien nastąpić ruch w kierunku lokalnych maksimów i strefy 9 tysięcy dolarów” – wyjaśnia redaktor Comparic24.tv.

Negacją wspomnianego scenariusza byłoby wybicie dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji i podejście do wspomnianego wcześniej poziomu 8200 dolarów. Pomimo tego Bączkowski jest zdania, że rynek kryptowalut czekają wzrosty i prędzej, czy później kurs BTC ponownie przetestuje okrągłą strefę 9 tysięcy dolarów:

Bitcoin celuje w 9 tysięcy dolarów zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin celuje w 9 tysięcy dolarów zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin SV i Cash najsilniejsze obok Binance Coin. Zielono na rynku altcoinów

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut w przeciągu ostatniej doby rosła o 1,5% i pokonywała poziom 244 miliardów dolarów, zwiększając swoje dwumiesięczne maksima. W gronie 20 największych altcoinów najlepiej radziły sobie forki oryginalnego Bitcoina, gdzie BSV rośnie o ponad 6%, a BCH zyskuje 2,3%. Pomiędzy nimi znalazł się również Binance Coin zwiększający swoją wartość o 5%.

Na rynku altcoinów panują raczej pozytywne nastroje i przeważają mniej lub bardziej skromne wzrosty. W skali całego tygodnia najlepiej radzą sobie Stellar oraz IOTA, w przypadku których siedmiodniowa stopa zwrotu z inwestycji sięga 20%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 22.01.2020 [WIDEO]
Następny artykułIndeks DAX w środę na rekordowych poziomach, kontrakty S&P 500 idą w jego ślady
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here