Naga MarketsBitcoin z ryzykiem spadku poniżej 7 tysięcy dolarów, twierdzi Tomasz Rozmus
Tomasz Rozmus z Tokeneo

W trakcie środowej sesji Bitcoin osuwa się piąty dzień z rzędu i testuje najniższe poziomy od dwóch tygodni. Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo, w porannym programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv zwracał uwagę, że obecna presja spadkowa przy jednocześnie bardzo niskich wolumenach zwiększa ryzyko dalszego spadku i pokonania okrągłej granicy 7 tysięcy dolarów. W programie podsumowano również najważniejsze wydarzenia kryptowalutowe z ostatnich godzin.


Bitcoin traci 10%, kurs BTC oddala się od 7800 dolarów

W miniony weekend kurs BTC próbował podchodzić w okolice oporu 8 tysięcy dolarów, zatrzymywał się jednak 200 dolarów niżej i ostatecznie rozpoczął spadki. Te trwają już od pięciu dni, w efekcie czego łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego osuwa się poniżej poziomu 200 miliardów dolarów. Tomasz Rozmus będący zazwyczaj pozytywnie nastawiony do przyszłych wzrostów Bitcoina, tym razem nie wyklucza ryzyka deprecjacji poniżej najbliższego, okrągłego wsparcia:

Pomimo próby zablokowania spadków przed weekendem, inwestorzy ponieśli fiasko. Wcześniejsze zachowania cen pokazują jednak, że kurs BTC potrafi odbijać silne i niespodziewanie reagując na ważne informacje rynkowe. Nie można jednak wykluczyć możliwości zejścia poniżej poziomu 7 tysięcy dolarów” – komentuje w środowy poranek Tomasz Rozmus.

Oprócz Bitcoina w środowe przedpołudnie traci również Ethereum (-2,09%), Ripple (-2,57%) oraz Bitcoin Cash (-4,14%) będący jednym z liderem spadków w środku tygodnia. W grupie 20 największych kryptowalut żadna nie zapewnia w ujęciu ostatniej doby dodatniej stopy zwrotu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here