Naga Markets

Bitcoin z rosnącymi wolumenami. Obrót na BTC testuje tegoroczne szczytyNajnowsze dane on-chain pokazują, że 7-dniowy średni wolumen obrotu na rynku spot Bitcoina (BTC) nadal rośnie, a aktywność handlowa staje się coraz bardziej wyraźna. W minionym tygodniu kryptowaluta przekroczyła wolumen rzędu 10 miliardów dolarów, podaje firma analityczna Arcane Research.

  • Ostatnie zamieszanie na rynku kryptowalut spowodowane upadkiem sieci Terra podbiło aktywność na rynku Bitcoina
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Wolumeny na rynku kasowym Bitcoina testują tegoroczne maksima

Dzienny wolumen obrotu jest wskaźnikiem, który mierzy całkowitą ilość Bitcoinów zmieniających ręce w danym dniu. Gdy wartość tego wskaźnika spada, oznacza to, że mniejsza liczba monet jest w danej chwili obracana przez inwestorów.Spadek wolumenu może sugerować, że zainteresowanie inwestorów kryptowalutą maleje. Z drugiej strony, rosnący wolumen wskazuje, że sieć staje się bardziej aktywna, a większa ilość BTC przemieszcza się pomiędzy portfelami.

Historycznie, wysoki wolumen tworzył idealne środowisko dla dużych ruchów cenowych Bitcoina. Dzieje się tak dlatego, że aby utrzymać taki ruch, potrzebna jest duża liczba aktywnych traderów. Prawdą jest jednak również, że duże ruchy cenowe same w sobie przyciągają więcej traderów, zwiększając w ten sposób wolumen.

W przeszłości zdarzały się przypadki, gdy duży ruch cenowy nie był poparty rosnącym wolumenem. Takie rajdy nigdy nie trwały jednak zbyt długo. Poniżej znajduje się wykres, który pokazuje trend wolumenu obrotu Bitcoinem w ciągu ostatniego roku:

Bitcoin z rosnącymi wolumenami. Obrót na BTC testuje tegoroczne szczyty
Wolumen obrotu BTC, średnia siedmiodniowa. Widać wyraźne umocnienie i test najwyższych poziomów od stycznia bieżącego roku. Źródło: Arcane Research

Jak widać na powyższym wykresie, wolumen obrotu BTC odnotował gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ostatnia wyprzedaż na rynku kryptowalut i upadek LUNA są głównymi przyczynami tego skoku wolumenów spot.

W czterech z ostatnich siedmiu dni handlowych wartość wskaźnika przekroczyła próg 10 miliardów dolarów. W weekend aktywność była mniejsza, ale wolumen nadal był dwukrotnie wyższy niż średnia weekendowa z zeszłego miesiąca.

Średnia 7-dniowa wartość wskaźnika znajduje się obecnie tuż pod najwyższym poziomem dla tego roku odnotowanym w styczniu. Teraz okaże się, czy ta nowa aktywność utrzyma się przez kilka następnych tygodni, czy też wolumeny znów spadną, tak jak przez większą część roku do tej pory.

NED

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Cena Bitcoina konsoliduje w okolicach 30 tysięcy dolarów

Chociaż obroty rynkowe rosną, to na rynku samego BTC nie widać większych zmian. Notowania BTC/USDT na giełdzie KuCoin wynoszą w momencie przygotowywania tego artykułu niespełna 30 tys. dol. i konsolidują kolejną sesję z rzędu.

Na wykresie widać jednak rzeczywiście, że zarówno kwiecień, jak i maj przynosiły silniejsze skoki wolumenu. Ostatni miał miejsce w dniach 12-13 maja, kiedy cena BTC chwilowo testowała poziomy z grudnia 2020 roku:

Bitcoin z rosnącymi wolumenami. Obrót na BTC testuje tegoroczne szczyty
Bitcoin konsoliduje i ma za sobą test poziomów z końca 2020 roku. Źródło: KuCoin

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here