Naga MarketsBitcoin z rosnącą trudnością wydobycia. Sieć BTC z 5. wzrostową korektę z rzęduPodczas gdy hash rate sieci bitcoina nadal się odbudowuje, a górnicy na całym świecie gromadzą więcej mocy przerobowych, kryptowaluta staje się coraz trudniejsza do wydobycia. We wtorek, sieć publikowała kolejną korektę trudności wydobycia, która wzrosła o 3,2% i osiągnęła poziom prawie 19 bilionów, zgodnie z danymi z eksploratora blockchain BTC.com.

Bitcoin zanotował silny spadek trudności wydobycia, jednak obecnie odbija

Najnowsza korekta stanowi piąty z rzędu wzrost trudności wydobycia BTC od połowy lipca, przy czym poziom trudności wzrósł o ponad 31% z około 13,7 biliona, najniższego poziomu trudności od czerwca 2020 roku.Nowe pozytywne korekty następują po serii czterech kolejnych spadków trudności, które rozpoczęły się od prawie 16% spadku pod koniec maja w obliczu globalnych obaw środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym dotyczących BTC, a także ogólnokrajowego stłumienia branży wydobywczej przez Chiny.

Pomimo pięciu pozytywnych korekt z rzędu, obecny wskaźnik trudności wydobycia jest nadal daleki od swojego rekordowego poziomu ponad 25 bilionów odnotowanego w maju 2021 roku.

10 poprzednich korekt trudności wydobycia Bitcoina. Źródło: BTC.com
10 poprzednich korekt trudności wydobycia Bitcoina. Źródło: BTC.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Trudność wydobycia bitcoina pokazuje aktywność sieci

Trudność wydobycia bitcoina jest wskaźnikiem zaprojektowanym w celu odzwierciedlenia tego, jak trudno jest wydobyć blok w sieci BTC, z wyższym poziomem trudności wymagającym większej mocy obliczeniowej do weryfikacji transakcji i wydobycia nowych monet.

Dostosowanie trudności występuje co 2016 bloków, lub co około dwa tygodnie. Bitcoin jest zaprogramowany do samodostosowania w celu utrzymania docelowego czasu wydobycia bloku wynoszącego około 10 minut.

invest

Ciągły wzrost trudności wydobycia BTC następuje równolegle ze znacznym wzrostem Bitcoin hash rate, czyli całkowitej połączonej mocy obliczeniowej używanej do wydobywania i przetwarzania transakcji BTC. Bitcoin hash rate wzrósł do 150 eksahaszów (EH/s) pod koniec sierpnia, po tym jak spadł do zaledwie 52 EH/s w czerwcu, powracając do poziomu z początku czerwca i wskazując, że górnicy wracają do sieci po chińskiej blokadzie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji xtb | sp 500 | notowania stalprodukt | amica giełda | bitcoin spekulacje | kurs wirtualna polska | stalprodukt gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here