Naga MarketsDane on-chain sygnalizują większą ilość transakcji BTC. To byczy sygnał?Dane on-chain wskazują na zwiększoną ilość transakcji z wykorzystaniem Bitcoinów, co może być sygnałem zwiększonego zainteresowania najpopularniejszą kryptowalutą. Są jednak pewne mechanizmy, które są w stanie wyjaśnić to zjawisko, niwelując wpływ wzrostu wolumenu transakcji na przyszłą wycenę BTC. W tej sytuacji, trudne jest jednak dokonanie jednoznacznej oceny.

  • Dane on-chain CryptoQuant wskazują na wzrost transakcji OTC
  • CEO firmy wskazuje na podobieństwo obecnej sytuacji do wcześniejszego zachowania kursu BTC i potencjalny byczy sygnał
  • Przeciwnego zdania jest jednak CTO z Glassnode

Bitcoin i większa ilość transakcji byczym sygnałem, twierdzi CEO CryptoQuant

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez firmę analityczną CryptoQuant, transakcje OTC (over-the-counter) z wykorzystaniem Bitcoina mogą przypominać sytuację, która miała miejsce w lutym 2019 roku i podążać podobnym schematem zachowania. Zdaniem analityków on-chain firmy, to jak do tej pory był byczy sygnał dla inwestorów na rynku BTC.CEO CryptoQuant, Ki Young-Ju ostrzega jednak, że ten sygnał wynikający z zauważonego patternu nie jest jednoznaczny i nie powinien bez dogłębnej analizy pozostałych czynników być jedynym punktem ważnym przy podjęciu decyzji inwestycyjnej.

Dane on-chain sygnalizują większą ilość transakcji BTC. To byczy sygnał?
Wykres liczby przesłanych bitcoinów w ostatnich miesiącach. Źródło: CryptoQuant

Prezes firmy analitycznej wskazał takż na fakt, że liczba transakcji Bitcoinem osiągnęła najwyższą wartość w tym roku. Zaznaczył jednak, że te transakcje nie pochodził z giełd kryptowalut. Jak wynika z dwóch wskaźników opartych na danych on-chain, może być to wzrost wolumenu transakcji OTC.

Liczba przesłanych bitcoinów osiągnęła nowy roczny szczyt, ale te transakcje nie miały miejsca na giełdach. Coś się stało. Możliwe, że to transakcje OTC. Tak też stało się w lutym 2019 roku, kiedy wolumen transakcji OTC gwałtownie wystrzelił. Sądzę, że to silny byczy sygnał – stwierdził Ki Young-Ju.

Na rynku OTC swoje transakcje przeprowadzają bardzo duzi inwestorzy indywidualni oraz kopacze. Pozwala to na wymianę bitcoinów bez konieczności wywoływania presji na rynku wymiany krypto.

Zobacz również: Złoto konsoliduje w okolicy 1945 dol., szansa na wzrost w długim terminie

Uwzględniając mechanizm reszty BTC, dane wyglądają zupełnie inaczej

Dane on-chain sygnalizują większą ilość transakcji BTC. To byczy sygnał?
Wolumen transakcji BTC z uwzględnieniem mechanizmu-reszty (kolor zielony) i bez jego uwzględnienia (różowy). Źródło: Glassnode

Możliwe jednak, że taki wzrost wolumetajnu nie wynika ze wzrostu transakcji BTC, a po prostu z mechanizmu reszty, który powstaje przy zawieraniu transakcji BTC. Powstają wtedy nowe transakcje, podobnie jak na zasadzie wydawania reszty przez kasjera w sklepie, który generuje dodatkowe przesunięcie środków.

invest

– Wolumen Bitcoina on-chain NIE wzrasta ani nie wspina się nowe szczyty. Jeśli użyjemy prostego filtra usuwającego wpływ mechanizmu reszty Bitcoina, zauważymy, że wzrost transakcji wynika tylko z bitcoinowej “reszty”. To nie Bitcoiny zmieniają właściciela. Chcę tylko zaznaczyć, że wolumen jest tak naprawdę taki sami – to są tylko duże ilośc “reszty BTC” – stwierdził Rafael Schultze-Kraft, CTO w Glassnode.

Zatem, możliwe, że nie jest to wzrost transakcji BTC, który powinien sygnalizować rynkową zmianę sentymentów.

W odpowiedzi, CEO CryptoQuant wyjaśnił, że ten trend nadal można postrzegać jako transakcje BTC, ponownie odwołując się do sytuacji zauważonej w lutym 2019 roku. Po dwóch nagłych wzrostach wolumenu, Bitcoin w końcu odbił od zakresu 4 tys. dol.

Najważniejsze jest to, że podmioty, które nie są giełdami ani kopaczami, przesuwają duże ilości funduszy powodując dużą ilość transakcji. – dodał Ki. – Transakcje OTC są tylko jedną z możliwości.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here