Naga MarketsBitcoin z rekordową akumulacją. HODL-erzy trzymają BTC, a kryptowaluta testuje nowe szczytyInwestorzy BTC wydają się coraz chętniej siedzieć z założonymi rękami w nadziei na dalsze wzrosty cen. Wynika tak między innymi z analizy on-chain śledzącej dane dotyczące nieaktywnej podaży z ostatnich trzech miesięcy, która osiągnęła rekordowy poziom 85%.

HODL-erzy siedzą na rękach i czekają na dalsze wzorsty bitcoina

Dostawca danych on-chain Glassnode zidentyfikował tę zależność w swoim najnowszym raporcie “The Week Onchain” z 8 listopada pisząc w skrócie: “Inwestorzy po prostu nie wydają swoich monet”.Adresy, które nie poruszyły swoich bitcoinów (BTC) w ciągu 12 miesięcy, nazywane są” długoterminowymi posiadaczami” (LTH). Należą do tych, które najaktywniej gromadzą monety – adresy te przenoszą zaledwie 6500 BTC dziennie.

Bitcoin z rekordową akumulacją. HODL-erzy trzymają BTC, a kryptowaluta testuje nowe szczyty
Aktywność uśpionej podaży ponownie znajduje się na niskich poziomach. Źródło: Glassnode

Trend akumulacji nie wydaje się zwalniać, a udział podaży utrzymywanej na scentralizowanych giełdach również spada do rekordowo niskiego poziomu 12,9%, ponieważ BTC jest coraz częściej umieszczany w bezpiecznych magazynach i zimnych portfelach. Gdy inwestorzy liczą na długoterminowy wzrost kryptowaluty wycofują ją z mniej bezpiecznych portfeli giełdowych, aby zmniejszyć ryzyko utraty środków (np. przez atak hakerów).

Glassnode donosi, że ponad 5000 BTC (około 338,6 mln USD) zostało wycofane ze scentralizowanych giełd w ciągu ostatniego tygodnia. W raporcie znaznaczono: “Rynek prawdopodobnie nadal znajduje się w cichej fazie akumulacji, punktowanej przez niską aktywność, duże odpływy z giełd i bardzo skromne wydatki strategiczne doświadczonych posiadaczy”.

Bitcoin w trakcie wtorkowej sesji osiąga nowe historyczne maksima powyżej 68 tys. dol., a jego kapitalizacja rynkowa przewyższyła kapitalizację Tesli i Facebooka.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

HODL-erzy ponownie przyczyniają się do wzrostów BTC?

Raport Glassnode zauważa, że zwiększona akumulacja bitcoinów po stronie długoterminowych posiadaczy posłużyła jako prekursor do rozrysowania poprzedniego kwietniowego maksimum BTC.

Udział podaży BTC reprezentowany przez długoterminowych posiadaczy osiągnął szczyt 80,6% w sierpniu 2020 roku, zanim doprowadził do kwietniowych maksimów 2021 roku na poziomie około 66 tys. dol.

Od punktu cenowego 66 000 USD, LTH wydali 0,73% podaży BTC, zmniejszając ilość podaży, którą posiadali do około 68%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | pzu akcje wykres | ciech akcje rekomendacje | notowania cdprojekt | analiza giełdowa | kurs bitcoina wykres | kernel giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here