Naga Marketsmoneta BitcoinW czwartek kurs BTC odbijał o niespełna 3% od okrągłego poziomu 10 tysięcy dolarów, w piątek natomiast koryguje, pozostając niezmiennie w wąskim przedziale zmienności i nie potrafiąc podejść pod opór wyznaczany tysiąc dolarów wyżej. W tym samym czasie na rynku kryptowalut widać przejście dominacji z USA na rzecz Europy i Azji pod względem biznesów kryptowalutowych.


Bitcoin stoi w miejscu. Czy kurs BTC wreszcie dostarczy więcej zmienności?

Zmienność BTC od sierpniowych dołków wynosi niespełna 18%. Chociaż na rynku walutowym lub giełdowym byłyby to ruchy niezmiernie cieszące inwestorów, to kryptowaluty rządzą się trochę innymi prawami. Bitcoin potrafi realizować taką zmienność w trakcie jednej sesji (czego świadkami rynek był pod koniec czerwca i w połowie lipca), w związku z czym obecne ruchy uznawane są za mocno stonowane. We wrześniu najstarsza z kryptowalut porusza się nad istotnym wsparciem 10 tysięcy dolarów, który utrzymuje ceny w ryzach, brakuje jednak impetu, który pozwoliłby wypchnąć je wyżej.

Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC D1, źródło: Tradingview.com
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC D1, źródło: Tradingview.com

Stabilizacja sytuacji Bitcoina powoduje, że na innych rynkach również nie widać silniejszych ruchów. W trakcie piątkowej sesji najlepiej radzą sobie Binance Coin oraz Dash, które w przeciągu ostatniej doby rosną kolejno o 4,5% oraz 4%.

Fuzje i przejęcia na rynku kryptowalut – Europa i Azja zdominowały Amerykę

Jak wynika ze statystyk firmy audytorskiej PwC, 41% wszystkich akcji związanych z rynkiem zbierania kapitału w zakresie projektów kryptowalutowych dokonuje się w Europie, a kolejne 26% w Azji, co zostawia Amerykę zdecydowanie w tyle. W 2018 roku dokonano zdecydowanie większej ilości fuzji i przejęć (111) na rynku cyfrowych aktywów.

Europa i Azja przejmują rynek kryptowalut

Europa i Azja zdominowały Amerykę pod względem liczby fuzji i przejęć na rynku kryptowalut. Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że ponad 40% takich operacji ma miejsce w europie co może wskazywać na dobry trend w tworzeniu odpowiednich regulacji prawnych pozwalających na rozwijać biznes o technoogię blockchain. Miejmy nadzieję, że za tym również pójdzie w parze większa adopcja kryptowalut.

Publiée par Comparic24.TV sur Jeudi 12 septembre 2019

“Europa i Azja zdominowały Amerykę pod względem liczby fuzji i przejęć na rynku kryptowalut. Ponad 40% takich operacji ma miejsce w Europie co może wskazywać na dobry trend w tworzeniu odpowiednich regulacji prawnych pozwalających rozwijać biznes oparty o technoogię blockchain. Miejmy nadzieję, że za tym również pójdzie w parze większa adopcja kryptowalut” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here