Naga Markets

Bitcoin z pozytywnym zamknięciem miesiąca. Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  Po długim okresie spadków Bitcoin w końcu rozpoczął odrabianie strat. W samym lipcu największa kryptowaluta zyskała prawie 20 proc. swojej wartości. Długoterminowo BTC nadal jednak znaduje się w trendzie spadkowym, a kluczowym dla dalszych wzrostów będzie przełamanie 200-tygodniowej średniej kroczącej.

Bitcoin z pozytywnym zamknięciem miesiąca

Po długim okresie spadków Bitcoin w końcu rozpoczął odrabianie strat. W samym lipcu największa kryptowaluta zyskała prawie 20 proc. swojej wartości. Długoterminowo BTC nadal jednak znaduje się w trendzie spadkowym, a kluczowym dla dalszych wzrostów będzie przełamanie 200-tygodniowej średniej kroczącej. W przypadku wybicia kolejnym przystankiem dla Bitcoina będzie opór w okolicach 30 tys. dolarów.Rynkowa dominacja Bitcoina spadła w ciągu ostatnich siedmiu dni i wynosi obecnie około 40 proc. Sentyment kryptowalutowy poprawia się, a inwestorzy zamieniają Bitcoina na bardziej ryzykowne altcoiny.

Bitcoin z pozytywnym zamknięciem miesiąca. Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut 
Źródło: Tradingview.com

Ethereum zyskuje względem Bitcoina

Dla Ethereum ostatni miesiąc okazał się jeszcze lepszy niż dla Bitcoina. W samym lipcu druga największa kryptowaluta zyskała około 50 proc. swojej wartości. Obecnie ETH konsoliduje od kilku dni w okolicach 1 600 dolarów, tracąc swój wzrostowy impet. Górne knoty świec na wykresie wskazują na presję sprzedażową na poziomie 1 750 dolarów. Dopiero przebicie tej granicy może dać ETH paliwa do kolejnych wzrostów. W ostatnich tygodniach Ethereum stopniowo odbiera Bitcoinowi coraz większy udział w rynku. Obecna dominacja Ethereum wynosi już prawie 20 proc.

Inwestorzy nabierają apetytu na ryzyko

Wysoka inflacja, rosnące stopy procentowe i obawy o recesję to główne siły napędowe obecnego rynku. W ostatnich tygodniach ogólny sentyment na rynku wyraźnie się jednak poprawił. Od odnotowania w czerwcu dna na poziomie 6 punktów, Crypto Fear & Greed Index wzrósł w tym tygodniu do 33 punktów. Rynek nadal znajduje się w strefie strachu, jednak coraz bardziej widoczny jest trend wzrostowy. Poprawa nastrojów i rosnący apetyt na ryzyko powodują, że inwestorzy coraz chętniej decydują się na bardziej ryzykowne aktywa. Najbardziej korzystają na tym altcoiny. Poza Ethereum, liderami wzrostów są obecnie Polygon, Polkadot czy Chiliz.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, szef ds. rozwoju produktu oraz zastępca dyrektora generalnego Bitpanda

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji.

Zobacz również:

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here