Naga MarketsBitcoin z potencjałem spadku w okolice 6300 dolarów, twierdzi Maksymilian BączkowskiZdaniem Maksymiliana Bączkowskiego z Comparic24.tv, Bitcoin ma potencjał do przełamania obecnych minimów i zejścia w okolice poziomu 6300 dolarów, który byłby najniższym od maja bieżącego roku. Za scenariuszem spadkowym przemawia utrzymujący się od czerwca trend niedźwiedzia oraz niskie wolumeny rynku kryptowalutowego, które w przeszłości wielokrotnie powodowały nagłe i niespodziewane osunięcia kursu BTC.


Bitcoin pokona listopadowe minima i tworzy sobie drogę do dalszych spadków?

Jak zauważa Maksymilian Bączkowski, kurs Bitcoina realizował wtorkowy scenariusz i spadał o około 500 dolarów w okolice strefy wsparcia wyznaczanej przez poziomy z końcówki listopada. Obecnie zaleca zachowanie ostrożności i skupienie się głównie na krótkich pozycjach, gdyż niedźwiedzi trend jest w tym momencie dominującym.

„Szukając okazji do zawarcia krótkich pozycji warto poczekać na odbicie od obecnego wsparcia o kilkaset dolarów, a następnie celować w zejście poniżej 6500 dolarów, nawet do 6300 dolarów. W moim odczuciu taki ruch w krótkim terminie będzie jak najbardziej zasadny, a okazji do wejścia w krótkie pozycje poszukiwałbym na wysokości 6700 dolarów” – wyjaśniał redaktor Comparic24.tv.

W szerszym ujęciu kurs BTC notował we wtorek jedna z najgorszych sesji od miesiąca, ciągnąć za sobą również rynek altcoinów. W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła na najniższe poziomy od maja bieżącego roku oddalając się od psychologicznej bariery 200 miliardów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 silniej traci w środę. CCC, Alior, JSW, Lotos i LPP liderami spadków
Następny artykułKurs euro (EURGBP) ze znacznym ograniczeniem ruchu – Commerzbank
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here